Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О взыскании суммы за нарушение договора хранения

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 23.10.2007

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 жовтня 2007 року

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого Барбари В. П., суддів: Гуля В. С., Карпечкіна П. Ф., Колесника П. І., Новікової Т. О., Потильчака О. І., Черногуза Ф. Ф., Шицького І. Б., Щотки С. О., розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційне подання Генерального прокурора України на постанову Вищого господарського суду України від 5 червня 2007 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Вик Систем" (далі - ТзОВ "Вик Систем") до Охтирської центральної районної лікарні, Сумської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації про стягнення суми, встановила:

У листопаді 2006 року ТзОВ "Вик Систем" звернулось в господарський суд міста Києва із позовом до Охтирської центральної районної лікарні, Сумської обласної державної адміністрації, Управління охорони здоров'я Сумської обласної державної адміністрації про стягнення 4750000 грн. в рахунок відшкодування збитків завданих неповерненням переданого на відповідальне зберігання майна відповідно до договору зберігання.

Рішенням господарського суду міста Києва від 29 грудня 2006 року, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 12 березня 2007 року, позов задоволено.

Рішення суду першої інстанції та постанова суду апеляційної інстанції вмотивовані тим, що ТзОВ "Вик Систем" передало на зберігання Охтирській центральній районній лікарні медичне обладнання на суму 4750000 грн., яке не було повернуто позивачеві. Оскільки, Охтирська центральна районна лікарня є державною установою і фінансується з державного бюджету, в силу частини 3 статті 39 Закону України "Про власність", пункту 6 статті 2 Бюджетного кодексу України необхідні кошти на погашення боргів лікарні має надати Сумська обласна державна адміністрація через свій структурний підрозділ - Управління охорони здоров'я.

Постановою Вищого господарського суду України від 5 червня 2007 року постанова Київського апеляційного господарського суду від 12 березня 2007 року залишена без змін з тих же підстав.

Ухвалою колегії суддів Верховного Суду України від 6 вересня 2007 року за касаційним поданням Генерального прокурора України порушено провадження з перегляду у касаційному порядку постанови Вищого господарського суду України від 5 червня 2007 року. У касаційному поданні ставиться питання про скасування всіх зазначених рішень та передачу справи на новий розгляд до суду першої інстанції з мотивів невідповідності оскарженої постанови нормам матеріального та процесуального права та виявлення різного застосування Вищим господарським судом України одного й того ж положення закону у аналогічних справах.

Опрос