Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене определения районного суда, определения апелляционного суда и направлении материалов в суд первой инстанции для решения вопроса о принятии искового заявления

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 28.11.2007

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
КОЛЕГІЯ СУДДІВ СУДОВОЇ ПАЛАТИ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 28 листопада 2007 року

(Витяг)

У травні 2006 р. Т. звернувся до суду із позовом до суб'єкта підприємницької діяльності Г. про стягнення грошей у сумі 28883 грн. 56 коп., посилаючись на те, що 16 листопада 2005 р. між ним та фірмою "East Trading Compani S.A." було укладено договір уступки права вимоги, відповідно до якого йому передано право вимог і відшкодування збитків, які виникли внаслідок часткової втрати вантажу з CMR AM N 0867869 від 16 травня 2005 р.

Ухвалою Піщанського районного суду від 31 травня 2006 р., залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Вінницької області від 15 грудня 2006 р., у відкритті провадження у справі відмовлено на підставі статей 109, 115, 122 ЦПК.

Т. звернувся до Верховного Суду України з касаційною скаргою, в якій просив скасувати оскаржувані ухвали й направити справу на новий розгляд до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Заслухавши доповідача, обговоривши доводи скарги та перевіривши матеріали справи, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України дійшла висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню на таких підставах.

Відмовляючи у відкритті провадження у справі, місцевий суд, з висновками якого погодилася й апеляційна інстанція, керувався тим, що справа не підсудна Піщанському районному суду, оскільки згідно з адресною довідкою ГСГІРФО Піщанського РВ УМВС України у Вінницькій області Г. знятий із реєстраційного обліку в Піщанському районі 6 травня 2005 р., а згідно з довідкою Крижопільської міжрайонної державної податкової інспекції Г. змінив місцезнаходження та перейшов на облік як суб'єкт підприємницької діяльності до ДПІ Подільського району м. Києва.

Опрос