Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Невозможность определения порядка пользованияжилым помещением между его совладельцами не может быть основанием для отказа в удовлетворении иска о вселении в это жилое помещение одного из его совладельцев

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 01.02.2006

 ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ

УХВАЛА

від 1 лютого 2006 року

(Витяг)

У березні 2004 р. М. М. звернувся до суду з позовом до В. І., В. В., В. О. про усунення перешкод у користуванні квартирою, вселення та визначення порядку користування квартирою. Позивач просив ухвалити рішення про усунення перешкод у користуванні квартирою в м. Ялті, вселити його в цю квартиру, визначити порядок користування нею, надавши йому в користування ізольовану кімнату площею 16 кв. метрів, оскільки він, інвалід I групи, є співвласником спірної квартири, а відповідачі позбавили його можливості нею користуватися.

Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим рішенням від 24 травня 2004 р. позов М. М. задовольнив частково: зобов'язав відповідача усунути перешкоди в користуванні квартирою, постановив вселити позивача в цю квартиру, у задоволенні його позовних вимог у іншій частині відмовив.

Апеляційний суд Автономної Республіки Крим рішенням від 4 жовтня 2004 р. апеляційну скаргу В. І., яка також представляла інтереси своїх неповнолітніх дітей, задовольнив, зазначене рішення суду у частині задоволення позовних вимог М. М. скасував, у задоволенні позовних вимог позивача про усунення перешкод у користуванні квартирою та вселення його у цю квартиру відмовив. В іншій частині рішення суду першої інстанції залишено без зміни.

У касаційній скарзі М. М. просив скасувати рішення апеляційного суду Автономної Республіки Крим від 4 жовтня 2004 р., посилаючись на порушення норм матеріального права, а рішення суду першої інстанції залишити без зміни.

Перевіривши матеріали справи та обговоривши наведені у скарзі доводи, колегія суддів Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України вирішила, що касаційна скарга М. М. підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Опрос