Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании недействительным договора залога имущественных прав требования (имущественное поручительство)

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 04.04.2006 № 45/435

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

04.04.2006 р. 

N 45/435 

Судова палата у господарських справах Верховного Суду України у складі: головуючого - Барбари В. П., суддів: Карпечкіна П. Ф., Колесника П. І., Новікової Т. О., Потильчака О. І., Черногуза Ф. Ф., за участі представників: позивача - [...], відповідача - [...], розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу Акціонерного комерційного банку "Райффайзенбанк Україна" (далі - Банк) на постанову Вищого господарського суду України від 19 січня 2006 року у справі N 45/435 за позовом Компанії "Хавако Трейдінг Лімітед" (далі - Компанія) до Банку, за участі третьої особи - Товариства з обмеженою відповідальністю "Константа-Груп" про визнання недійсним договору N PL/SR-2004/228 застави майнових прав вимоги (майнова порука) від 30 квітня 2004 року, повернення безпідставно набутого майна та відшкодування доходів, отриманих від цього майна, встановила:

З позовом у господарський суд м. Києва Компанія звернулася 14 липня 2005 року, мотивувавши заявлену вимогу тим, що спірний договір застави не відповідає положенням статті 576 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), статтям 4, 12, 16, 49 Закону України "Про заставу" та статті 18 Закону України "Про цінні папери і фондову біржу". Зокрема, позивач зазначив, що:

- відповідно до частини першої статті 576 ЦК України предметом застави може бути будь-яке майно (зокрема річ, цінні папери, майнові, що може бути відчужене заставодавцем і на яке може бути звернене стягнення);

Опрос