Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно необеспечения надлежащего формирования зарубежных избирательных участков для проведения повторного голосования 26 декабря 2004 года

Верховный Суд Украины
Решение от 24.12.2004

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 24 грудня 2004 року

Верховний Суд України у складі: головуючого Гнатенка А. В., суддів: Гуменюка В. І., Шабуніна В. М., при секретарі Мося Л. Л., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві справу за скаргою кандидата на пост Президента України Януковича Віктора Федоровича на бездіяльність та постанову Центральної виборчої комісії, встановив:

22 грудня 2004 року кандидат на пост Президента України Віктор Федорович Янукович звернувся до Верховного Суду України зі скаргою, в якій просить визнати незаконною бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо незабезпечення належного формування закордонних виборчих дільниць для проведення повторного голосування 26 грудня 2004 року та скасувати постанову названої комісії від 20 грудня 2004 року N 1332 "Про внесення змін до складу дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 24 вересня 2004 року N 691 "Про утворення дільничних виборчих комісій закордонних виборчих дільниць з виборів Президента України 31 жовтня 2004 року".

У судовому засіданні представник суб'єкта звернення вимоги скарги підтримав, а представник виборчої комісії їх не визнав, вважаючи їх безпідставними.

Заслухавши пояснення представників та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню з таких міркувань.

Згідно з правилом ч. 2 ст. 94 Закону України "Про вибори Президента України" бездіяльність, що може бути оскаржена відповідно до цього Закону, вважається вчиненою в останній день строку, у який мала бути, але не була вчинена відповідна дія.

У разі дострокового припинення повноважень виборчої комісії новий склад її затверджується в передбаченому законом порядку згідно з вимогами частини 7 статті 30 названого Закону не пізніше ніж за один день до дня виборів.

Опрос