Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Квитанция, выданная отделением почтовой связи, согласно ст. 32 ХПК является доказательством направления копии кассационной жалобы другой стороне, поэтому в таком случае суд кассационной инстанции не имел законных оснований для возвращения кассационной жалобы без рассмотрения

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 28.09.2004

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ГОСПОДАРСЬКИХ СПРАВАХ

ПОСТАНОВА

від 28 вересня 2004 року

Верховний Суд України, розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ДПІ у м. Ужгороді Закарпатської області (далі - ДПІ) на ухвалу Вищого господарського суду України від 23 квітня 2004 р. у справі за позовом ЗАТ "Софора" (далі - Товариство) до ДПІ про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення, встановив:

Оскарженою ухвалою Вищий господарський суд України повернув без розгляду касаційну скаргу ДПІ на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 20 листопада 2003 р. на підставі п. 3 ч. 1 ст. 1113 ГПК. Ухвала обґрунтована тим, що до касаційної скарги не було додано належних доказів надсилання її копії позивачу у справі, оскільки в поштовій квитанції від 23 лютого 2004 р. нерозбірливо зазначено найменування одержувача, на адресу якого надіслано листа.

ДПІ просить ухвалу Вищого господарського суду України скасувати, мотивуючи касаційну скаргу неоднаковим застосуванням Вищим господарським судом України того самого положення закону в аналогічних справах, а також невідповідністю оскарженої ухвали рішенням Верховного Суду України з питань застосування норм процесуального права.

Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представників сторін, розглянувши та обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши матеріали справи, Судова палата у господарських справах Верховного Суду України вважає, що касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Вимоги до форми і змісту касаційної скарги визначено ст. 111 ГПК. Зокрема, ч. 4 цієї статті встановлено, що до касаційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Опрос