Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно возобновления пропущенного срока для подачи кассационной жалобы

Верховный Суд Украины, Судебная палата по хозяйственным делам Верховного Суда Украины
Постановление от 23.12.2003

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА У ГОСПОДАРСЬКИХ СПРАВАХ

ПОСТАНОВА

від 23 грудня 2003 року

Верховний Суд України, розглянувши у відкритому судовому засіданні касаційну скаргу ДК "Укргазвидобування" НАК "Нафтогаз України" в особі філії "Газопромислове управління "Харківгазвидобування" (далі - ДК "Укргазвидобування") на ухвалу Вищого господарського суду України від 2 жовтня 2003 р. у справі за позовом ДК "Укргазвидобування" до ДП "Виробниче об'єднання "Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, - ВАТ із газопостачання та газифікації "Дніпрогаз", про стягнення суми, встановив:

Ухвалою Вищого господарського суду України від 2 жовтня 2003 р. відмовлено позивачу в задоволенні клопотання про відновлення пропущеного строку для подання касаційної скарги на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 11 липня 2003 р. та касаційну скаргу ДК "Укргазвидобування" повернуто без розгляду з тих підстав, що скаржник не надав переконливих доказів щодо наявності поважних причин пропуску строку для подання касаційної скарги.

Ухвалою від 27 листопада 2003 р. Верховним Судом України за касаційною скаргою ДК "Укргазвидобування" порушено провадження з перегляду в касаційному порядку ухвали Вищого господарського суду України від 2 жовтня 2003 р. з підстав її невідповідності Конституції України, нормам процесуального права та неоднакового застосування Вищим господарським судом України положень того самого закону в аналогічних справах.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши доводи касаційної скарги та перевіривши матеріали справи, Судова палата вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Згідно зі ст. 110 ГПК касаційна скарга може бути подана протягом 1 місяця зі дня набрання рішенням місцевого господарського суду чи постановою апеляційного господарського суду чинності.

Відповідно до ч. 2 ст. 111 ГПК не допускається посилання в касаційній скарзі на недоведеність обставин справи.

Опрос