Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно обобщения судебной практики решения споров, связанных с применением законодательства о налогообложении субъектов предпринимательства

Верховный Суд Украины
Постановление от 23.12.2003 № 44

ПРЕЗИДІЯ ВЕРХОВНОГО СУДУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 23 грудня 2003 року N 44

Розглянувши та обговоривши узагальнення судової практики вирішення спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про оподаткування суб'єктів підприємництва, Президія Верховного Суду України відзначає, що правильне вирішення спорів, які виникають у сфері оподаткування, відіграє важливу роль у забезпеченні виконання конституційного обов'язку кожного сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом.

Розглядаючи значну кількість цих спорів, господарські суди України в основному правильно їх вирішують та забезпечують захист як інтересів держави у випадках намагання суб'єктів підприємництва уникнути виконання податкових зобов'язань, так і прав суб'єктів підприємництва в разі незаконних дій контролюючих органів. Водночас внаслідок постійних змін, яких зазнає законодавство про оподаткування, та нечіткості окремих його положень суди допускають помилки у застосуванні правових норм. Непоодинокими є випадки неоднозначного застосування закону Вищим господарським судом України при перегляді судових рішень господарських судів у касаційному порядку.

З метою правильного й однакового застосування законодавства, забезпечення законності та усунення помилок, які господарські суди допускають при вирішенні спорів, пов'язаних із застосуванням законодавства про оподаткування, Президія Верховного Суду України постановляє:

1. Погодитись із висновками, викладеними в узагальненні.

Неполный текст документа!

ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете найти, зарегистрировавшись в новой Информационно-правовой и коммуникационной платформе для бизнеса LIGA:ZAKON!

Кроме того, в ней доступны:
  • все законодательство Украины
  • аналитика и отчетность
  • консультации и справочная информация
Опрос