Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Суд, рассматривая жалобу кандидата в народные депутаты на бездеятельность ЦИК относительно признания выборов недействительными, выясняет, в чем состоит эта бездеятельность и не привела ли она к последствиям, при которых невозможно с достоверностью определить результаты волеизъявления избирателей

Верховный Суд Украины
Решение от 23.12.2002

 

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 23 грудня 2002 року 

(Витяг)

Вітренко Наталія Михайлівна звернулась до суду зі скаргою на бездіяльність Центральної виборчої комісії (далі - ЦВК) і про скасування її постанов N 1030, 1031 від 13 грудня 2002 р. та зобов'язання ЦВК визнати проміжні вибори народного депутата, які відбулися 8 грудня 2002 р. в одномандатному виборчому окрузі N 82, недійсними. Заявниця посилалася на те, що в ході проведення виборів були допущені порушення частин 1, 3 та 5 ст. 77 Закону "Про вибори народних депутатів України" (далі - Закон), ст. 3 Протоколу N 1 Конвенції про захист прав і основних свобод людини (далі - Конвенція) та ст. 13 Конвенції, які вплинули на результати голосування і не дають можливості з достовірністю визначити результати волевиявлення виборців. На її думку, ЦВК, розглядаючи скаргу, повинна була керуватися законом та визнати вибори недійсними.

Представники заявниці вважали бездіяльність ЦВК очевидною, її постанови необгрунтованими і такими, що підлягають скасуванню, а скарга задоволенню. Представники ЦВК не погоджувалися з мотивами скарги, заявляючи про те, що комісія діяла відповідно до вимог законодавства.

Судом установлено, що 8 грудня 2002 р. відбулися проміжні вибори народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі N 82. ЦВК розглянуто скаргу кандидата у народні депутати Вітренко Н. М., зареєстрованого в одномандатному виборчому окрузі N 82, про бездіяльність окружної виборчої комісії цього виборчого округу та про визнання виборів народного депутата України 8 грудня 2002 р. недійсними і прийнято постанову N 1030 від 13 грудня 2002 р., якою у задоволенні скарги відмовлено. 13 грудня 2002 р. також прийнято постанову ЦВК N 1031 "Про офіційне оприлюднення результатів проміжних виборів народного депутата України 8 грудня 2002 р. в одномандатному виборчому окрузі N 82".

Неполный текст документа!
ВНИМАНИЕ! Полный текст данного документа Вы сможете получить в рамках акции и БЕСПЛАТНОГО доступа на 72 часа к информационно-правовым системам ЛІГА:ЗАКОН
Сэкономь 30% при покупке продуктов от ЛІГА:ЗАКОН
Полный доступ на 72 часа
Попробовать бесплатно
Купить
Опрос