Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О признании права на земельный пай и выдаче соответствующего сертификата

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 25.04.2002

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА З ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ

УХВАЛА

від 25 квітня 2002 року

(Витяг)

У червні 2002 р. Д. звернувся до суду з позовом до ПОП "Хмелівське", Хмелівської сільської ради, Теребовлянської держадміністрації про визнання права на земельний пай та видачу відповідного сертифіката, посилаючись на те, що в березні 1996 р. померла його мати Д. О., яка за життя була членом колгоспу "Золота нива", однак з вини відповідачів її прізвище неправомірно не було внесено в список осіб, які мають право на отримання земельного паю.

Рішенням Теребовлянського районного суду Тернопільської області від 17 липня 2000 р., залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах Тернопільського обласного суду від 5 вересня 2000 р., у задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі Д. просить скасувати ухвалені у справі рішення, посилаючись на те, що вони постановлені з порушенням норм матеріального права.

Судова палата з цивільних справ Верховного Суду України касаційну скаргу задовольнила, а судові рішення скасувала з направленням справи на новий розгляд з таких підстав.

Указом Президента України від 8 серпня 1995 р. N 720 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" визначено, що право на земельний пай мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами цього підприємства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Опрос