Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Решение отменено, поскольку при рассмотрении трудового спора суд не разрешил требования о заключении трудового договора, которые обосновывались тем, что согласно ст. 42–1 КЗоТ Украины работник, с которым разорван трудовой договор на основаниях, предусмотренных п. 1 ст. 40 этого Кодекса, в течение одного года имеет право на заключение трудового договора в случае возвратного принятия на работу, если владелец или уполномоченный им орган осуществляет принятие на работу работников аналогичной квалификации

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 16.01.2002

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА З ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ

УХВАЛА

від 16 січня 2002 року

(Витяг)

У травні 2000 р. К. звернувся до Рівненського обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення з позовом про поновлення на роботі та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, посилаючись на те, що він був звільнений за п. 1 ст. 40 КЗпП наказом від 1 червня 1999 р., а 24 квітня 2000 р. йому стало відомо про внесення відповідачем змін до штатного розпису і введення посади завідуючого відділенням лікарсько-трудової експертизи, на яку він має переважне право відповідно до вимог ст. 421 КЗпП.

Рішенням Рівненського міського суду від 2 лютого 2001 р., залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах Рівненського обласного суду від 23 квітня 2001 р., у задоволенні позову відмовлено.

У касаційній скарзі К. просить зазначені судові рішення скасувати, посилаючись на порушення судом вимог закону. Касаційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Відмовляючи в позові, суд дійшов висновку, що К. без поважних причин пропустив місячний строк звернення за вирішенням спору до суду, оскільки трудову книжку із записом про звільнення з роботи на підставі п. 1 ст. 40 КЗпП згідно з наказом від 1 червня 1999 р. він одержав 5 червня 1999 р., а позовну заяву подав до суду лише 18 травня 2000 р.

Опрос