Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Учебное заведение (интернат) отвечает за повреждение здоровья несовершеннолетнего учащегося (студента), причиненное в результате нарушения работником этого заведения устава, правил внутреннего трудового распорядка и должностных обязанностей

Верховный Суд Украины, Судебная палата по гражданским делам Верховного Суда Украины
Определение от 06.12.2001

ВЕРХОВНИЙ СУД УКРАЇНИ
СУДОВА ПАЛАТА З ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ

УХВАЛА

від 6 грудня 2001 року

(Витяг)

У березні 1999 р. З. звернувся з позовом до Харківського обліково-економічного технікуму-інтернату (далі - технікум) про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Позивач зазначав, що під час навчання в технікумі він 11 травня 1998 р. з дозволу класного керівника А. був звільнений від навчання у зв'язку зі святкуванням у неї вдома дня народження її дочки О., де разом з іншими студентами вживав спиртні напої. Після цього вони з класним керівником пішли купатися на ставок, і під час купання він пошкодив собі шийний відділ хребта. Рішенням МСЕК від 30 вересня 1998 р. йому встановлено 100 % втрати працездатності та визнано інвалідом I групи.

Посилаючись на те, що шкоду йому було заподіяно внаслідок порушення А. законодавства про охорону праці, З. просив задовольнити позовні вимоги.

Справа розглядалася судами неодноразово. Останнім рішенням Сакського районного суду від 3 липня 2000 р., залишеним без зміни ухвалою судової колегії в цивільних справах Верховного суду Автономної Республіки Крим від 27 вересня 2000 р., позов задоволено частково і стягнено на користь З. одноразово 29 тис. 628 грн., щомісячне відшкодування в сумі 519 грн. 75 коп. та моральну шкоду в розмірі 2 тис. 550 грн.

Опрос