Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Анализ судебной практики применения Закона Украины "Об обеспечении реализации жилищных прав жильцов общежитий"

Высший специализированный суд Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел
Письмо от 01.08.2013

ВИЩИЙ СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ СУД УКРАЇНИ З РОЗГЛЯДУ ЦИВІЛЬНИХ І КРИМІНАЛЬНИХ СПРАВ

Аналіз судової практики застосування Закону України "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків"

Вступ

Статтею 8 Європейської Конвенції з прав людини і основоположних свобод та іншими міжнародно-правовими документами про права людини закріплено право на житло.

Конституцією України також серед основних прав і свобод людини й громадянина проголошено право на житло.

У статті 47 Конституції України передбачено, що кожен має право на житло. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла, інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Законом України від 04 вересня 2008 року N 500-VI "Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (Закон N 500-VI) внесено зміни до Закону України від 19 червня 1992 року N 2482-XII "Про приватизацію державного житлового фонду" (Закон N 2482-XII) та дозволено приватизувати житло в гуртожитках, що перебуває у власності територіальних громад.

Законом України від 08 вересня 2011 року N 3716-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків" (Закон N 3716-VI) уточнено порядок передання гуртожитків у комунальну власність з метою наступної приватизації житлових приміщень законними мешканцями гуртожитків.

На виконання Доручення Президента України від 30 травня 2012 року N 1-1/1405 щодо вжиття заходів, спрямованих на захист житлових прав мешканців гуртожитків та реалізацію громадянами конституційного права на житло, Вищим спеціалізованим судом України з розгляду цивільних і кримінальних справ проведено аналіз судової практики застосування Закону N 500-VI за період із січня 2011 року по травень 2012 року.

Зі справ, пов'язаних із застосуванням Закону N 500-VI, можна виділити такі категорії:

  справи про встановлення факту проживання в гуртожитку;

  справи про виселення з гуртожитку;

Опрос