Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об итогах работы с обращениями граждан за 2010 год

Областная государственная администрация
Распоряжение от 01.02.2011 № 30

ВОЛИНСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 01.02.2011 р. N 30

Про підсумки роботи із зверненнями громадян за 2010 рік

У 2010 році зафіксовано деяке зменшення кількості звернень громадян до місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у порівнянні з попереднім роком. Разом з тим, у минулому році з розрахунку на 100 тис. жителів області цими органами зареєстровано 7885 письмових та 7488 усних пропозицій, заяв і скарг. Це відповідно на 3924 (99 %) і 3463 (86 %) звернень більше, ніж у середньому по Україні. Значною була у 2010 році кількість звернень жителів Волині до Кабінету Міністрів України, у тому числі через урядову телефонну "гарячу лінію", - 1718, або 33,7 відсотка всіх звернень, що надійшли до облдержадміністрації. На 2 відсотки зросла кількість звернень волинян до Президента України й досягла у минулому році 10,4 відсотка звернень, зареєстрованих в облдержадміністрації.

Найбільша кількість звернень громадян, що надійшли до облдержадміністрації у 2010 році, стосувалися питань соціального захисту, праці та заробітної плати (46 %), сільського господарства та землекористування (11,3 %).

Значна кількість звернень громадян до центральних органів влади та облдержадміністрації надходить з питань, що відносяться до компетенції органів виконавчої влади та місцевого самоврядування районів і міст обласного значення. Головними причинами виникнення таких звернень є зволікання цими органами та їх посадовими особами вирішення порушених питань, поверховий їх розгляд і відписки, свідоме ігнорування законних прав та інтересів громадян, відсутність кваліфікованого роз'яснення повноважень органів влади, порядку і термінів розгляду ними звернень.

З метою поліпшення організації роботи з пропозиціями, заявами та скаргами громадян, відповідно до статей 6, 31, 35, 38 Закону України "Про місцеві державні адміністрації", Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 7 лютого 2008 року N 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права громадян на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування":

1. З урахуванням довідки про підбиття підсумків роботи із зверненнями громадян в обласній державній адміністрації за 2010 рік (додається) звернути увагу на значну кількість звернень громадян:

Опрос