Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно уплаты земельного налога

Государственная налоговая администрация области
Уведомление от 26.09.2006

ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ У ВОЛИНСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ПОВІДОМЛЕННЯ

від 26.09.2006 р.

Державна податкова адміністрація у Волинській області розглянула запит начальника державної виконавчої служби Волинської області В. Добринюка і повідомляє.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.92 р. N 2535-XII (зі змінами та доповненнями), використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється як земельний податок або орендна плата, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки (стаття 124 Земельного кодексу України від 25.10.2001 р. N 2768-III (зі змінами та доповненнями).

Право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державними актами, а право оренди землі оформляється договором, який реєструється відповідно до закону (ст. 126, 124 Земельного кодексу).

Статтею 5 Закону України "Про оренду землі" (далі - Закон) від 06.10.98 р. N 161-XIV в редакції Закону від 02.10.2003 р. N 1211-IV зі змінами та доповненнями встановлено, що орендарями земельних ділянок є юридичні або фізичні особи, яким на підставі договору оренди належить право користування земельною ділянкою.

Згідно зі статтею 13 Закону договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний передати орендареві земельну ділянку у користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Опрос