Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Относительно нарушения должностными лицами ГНИ в Печерском районе ГУ ГФС в г. Киеве налогового законодательства Украины

Главное управление ГФС в г. Киеве
Письмо от 17.09.2015 № 65/4/26-15-15-01-09

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДФС У М. КИЄВІ

ЛИСТ

від 17.09.2015 р. N 65/4/26-15-15-01-09

Головне управління ДФС у м. Києві розглянуло Ваше звернення <...> щодо порушення посадовими особами ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві податкового законодавства України та в межах своїх повноважень повідомляє наступне.

Відповідно до пункту 2 статті 19 Конституції України органи влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до підпункту 20.1.2 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року N 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі - Кодекс) для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.

Відповідно до п. 73.3 ст. 73 Кодексу органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.

Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.

Порядок отримання інформації органами державної податкової служби та їх письмовим запитом визначається постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року N 1245, якою затверджено Порядок періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації визначеними органами за письмовим запитом (далі - Порядок 1245).

Опрос