Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Обобщение нотариальной практики частных нотариусов Киевского городского нотариального округа по вопросам засвидетельствования верности копий (фотокопий) документов

Городское управление юстиции
Письмо от 23.09.2008 № 03-08-1372

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ У М. КИЄВІ

ЛИСТ

від 23.09.2008 р. N 03-08-1372

УЗАГАЛЬНЕННЯ
нотаріальної практики приватних нотаріусів Київського міського нотаріального округу з питань засвідчення вірності копій (фотокопій) документів

Головним управлінням юстиції у м. Києві у зв'язку з надходженням до Управління нотаріату численних усних та письмових запитів приватних та державних нотаріусів Київського міського нотаріального округу, а також звернень громадян з питань засвідчення вірності копій з документів була проведена відповідна робота з метою узагальнити нотаріальну практику та надати практичні рекомендації із зазначеного питання.

За результатами проведеного узагальнення, з метою встановлення єдиної нотаріальної практики, Управління нотаріату Головного управління юстиції у м. Києві вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Засвідчення вірності копій документів потребує додержання певних умов, за яких ця нотаріальна дія може бути вчинена, а копія документа матиме юридичну силу. Дане питання регулюється статтею 75 Закону України "Про нотаріат"

Першою умовою є відповідність документа, з якого посвідчується копія, вимогам закону. Це означає, що документ не повинен суперечити законові як за змістом, так і за формою.

Документом, який суперечить законові, визнається такий, зміст якого є протиправним.

Стосовно деяких документів існує певний порядок їх оформлення і видачі, встановлено бланки єдиного зразка і реквізити документів. Це, в основному, дипломи, атестати зрілості, документи органів РАГСу тощо. Такі документи не будуть відповідати вимогам закону, якщо приміром, вони видані неправомочною установою, немає підпису службової особи чи печатки, не вказано число, місяць, рік видачі документа, відсутній реєстраційний номер, документ виготовлено на неналежному бланку і т. д. Усе це дає нотаріусові підстави для відмови у вчиненні нотаріальної дії.

Не відповідають вимогам законності документи, в яких є підчистки, приписки, незастережені виправлення, закреслені слова, які мають неясний текст, що його неможливо прочитати, нечітку печатку, які написані олівцем, викладені на декількох аркушах, але не прошиті, не пронумеровані та не скріплені належним чином.

Опрос