Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Указ Президиума Верховного Совета Украинской ССР "Об административной ответственности за мелкое хищение государственного или общественного имущества"

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 12.01.1983 № 4573-X
редакция действует с 30.06.1983

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про внесення змін і доповнень до Указу Президії Верховної Ради Української РСР "Про адміністративну відповідальність за дрібне розкрадання державного або громадського майна"

Указ затверджено Законом Української РСР
 від 30 червня 1983 року N 5466-X

З метою приведення Указу Президії Верховної Ради Української РСР "Про адміністративну відповідальність за дрібне розкрадання державного або громадського майна" у відповідність з Основами законодавства Союзу РСР і союзних республік про адміністративні правопорушення, а також відповідно до Указу Президії Верховної Ради СРСР від 3 грудня 1982 року "Про посилення боротьби з дрібним розкраданням державного або громадського майна" Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

Внести зміни і доповнення до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 26 лютого 1973 року "Про адміністративну відповідальність за дрібне розкрадання державного або громадського майна" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1973 р., N 11, ст. 78), затвердивши його нову редакцію. 

 

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР 

О. ВАТЧЕНКО 

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР 

М. ХОМЕНКО 

м. Київ
12 січня 1983 року
N 4573-X
 

  

 

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про адміністративну відповідальність за дрібне розкрадання державного або громадського майна

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Встановити, що особа, яка вчинила дрібне розкрадання державного або громадського майна, якщо її дії не тягнуть за собою кримінальної відповідальності, піддається адміністративній відповідальності у вигляді штрафу в розмірі від двадцяти до ста карбованців або виправних робіт на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку або заходам громадського впливу, з відшкодуванням майнової шкоди.

2. Адміністрація підприємства, установи, організації або орган внутрішніх справ з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника протягом доби надсилають протокол та інші матеріали про вчинене вперше дрібне розкрадання державного або громадського майна на розгляд громадської організації, трудового колективу чи товариського суду за місцем роботи, навчання або проживання порушника для застосування заходів громадського впливу або до районного (міського) народного суду для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

При повторному протягом року вчиненні дрібного розкрадання протокол та інші матеріали не пізніш як протягом доби надсилаються до районного (міського) народного суду для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

3. Справа про дрібне розкрадання розглядається народним суддею одноособово не пізніш як у п'ятиденний строк з дня надходження її до суду з викликом особи, яка вчинила дрібне розкрадання, і в необхідних випадках свідків.

Встановивши факт вчинення дрібного розкрадання державного або громадського майна, народний суддя застосовує до порушника адміністративне стягнення, передбачене статтею 1 цього Указу.

В разі, якщо факт вчинення дрібного розкрадання державного або громадського майна не встановлено, народний суддя закриває справу.

Про прийняте рішення народний суддя доводить до відома адміністрації підприємства, установи, організації або органу внутрішніх справ, які надіслали до суду протокол про дрібне розкрадання, а також адміністрації підприємства, установи, організації за місцем роботи порушника, якщо дрібне розкрадання вчинено не на цьому підприємстві, в установі, організації.

4. Постанова народного судді про накладення адміністративного стягнення за дрібне розкрадання державного або громадського майна є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративні правопорушення не підлягає. Її може бути скасовано або змінено за протестом прокурора самим народним суддею, а також, незалежно від наявності протесту прокурора, головою вищестоящого суду.

5. Щодо особи, яка вперше вчинила дрібне розкрадання державного або громадського майна, народний суддя з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи порушника може замість притягнення її до адміністративної відповідальності надіслати матеріали до громадської організації, трудового колективу чи товариського суду за місцем роботи, навчання або проживання порушника для застосування до нього заходів громадського впливу.

6. Про заходи, вжиті до порушника, громадська організація, трудовий колектив, товариський суд повинні в десятиденний строк повідомити орган, який надіслав матеріал.

7. До адміністративної відповідальності за дрібне розкрадання може бути притягнуто особу, яка досягла на момент вчинення даного правопорушення шістнадцятирічного віку.

В разі вчинення дрібного розкрадання особами віком від шістнадцяти до вісімнадцяти років справи, як правило, передаються на розгляд районних (міських), районних у містах комісій у справах неповнолітніх.

8. Особи, які вчинили дрібне розкрадання державного або громадського майна, поряд з притягненням до адміністративної чи кримінальної відповідальності або застосуванням до них заходів громадського впливу, можуть адміністрацією підприємства, установи і організації за погодженням з профспілковим комітетом позбавлятися повністю або частково премій, винагород за підсумками роботи за рік підприємства, установи, організації, пільгових путівок до будинків відпочинку або санаторіїв; їм може бути перенесено черговість на одержання жилої площі.

____________

Опрос