Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об ответственности за нарушение правил приобретения, регистрации, хранения, использования и продажи огнестрельного оружия и боеприпасов к нему

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 13.08.1976 № 1164-IX
Утратил силу

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про відповідальність за порушення правил придбання, реєстрації, зберігання, використання і продажу вогнестрільної зброї та боєприпасів до неї

Указ затверджено
 Законом Української РСР
 від 19 листопада 1976 року N 1487-IX

Указ втратив чинність
(згідно з Указом Президії Верховної Ради Української РСР
від 21 серпня 1985 року N 807-XI)

Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. Купівля гладкоствольних мисливських рушниць громадянами, які не мають дозволу органів внутрішніх справ і мисливського квитка, зберігання таких рушниць без дозволу органів внутрішніх справ, ухилення від їх реєстрації (перереєстрації), а також продаж громадянами гладкоствольних мисливських рушниць особам, які не мають дозволу органів внутрішніх справ і мисливського квитка, або передача їх без дозволу органів внутрішніх справ - тягнуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 20 карбованців з вилученням рушниць без відшкодування їх вартості або без вилучення.

2. Ухилення громадян від реєстрації (перереєстрації) вогнестрільної нарізної зброї, в тому числі мисливської, або передача такої зброї іншим особам без дозволу органів внутрішніх справ - тягне адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 30 карбованців з вилученням зброї без відшкодування її вартості або без вилучення.

3. Порушення громадянами правил зберігання вогнестрільної зброї, стрільба з нарізної або гладкоствольної зброї в населених пунктах і не відведених для цього місцях, якщо ці дії не караються в кримінальному порядку, - тягнуть адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі до 30 карбованців з вилученням зброї без відшкодування її вартості або без вилучення.

4. Придбання або зберігання підприємствами, організаціями, установами вогнестрільної зброї без дозволу органів внутрішніх справ, порушення правил зберігання, видачі і передачі вогнестрільної зброї та боєприпасів, продаж такої зброї окремим громадянам, використання її не за призначенням, якщо ці дії не караються в кримінальному порядку, - тягнуть адміністративну відповідальність винних у цьому працівників підприємств, організацій і установ у вигляді штрафу в розмірі до 30 карбованців.

5. Продаж торговельними підприємствами вогнестрільної зброї та боєприпасів громадянам, які не мають дозволу органів внутрішніх справ і мисливського квитка, або підприємствам, організаціям і установам, що не мають дозволу органів внутрішніх справ, а також порушення правил зберігання в торговельних підприємствах вогнестрільної зброї та боєприпасів, якщо ці дії не караються в кримінальному порядку, - тягнуть адміністративну відповідальність винних у цьому осіб у вигляді штрафу в розмірі до 30 карбованців.

6. Матеріали про адміністративні порушення, передбачені статтями 1 - 5 цього Указу, розглядаються адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих, а також сільськими, селищними Радами депутатів трудящих і їх виконавчими комітетами або адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних Рад депутатів трудящих.

7. У випадках, передбачених статтями 1, 2 і 3 цього Указу, органи внутрішніх справ за мотивованою постановою начальника районного, міського органу внутрішніх справ або його заступника вилучають зброю і зберігають її до розгляду матеріалів адміністративними комісіями при виконавчих комітетах районних, міських Рад депутатів трудящих, а також сільськими, селищними Радами депутатів трудящих і їх виконавчими комітетами або адміністративними комісіями при виконавчих комітетах сільських, селищних Рад депутатів трудящих.

8. Мисливські рушниці та інша вогнестрільна зброя і боєприпаси до неї, що належать особам, які систематично порушують громадський порядок, бешкетують в сім'ї, зловживають спиртними напоями, наркотичними речовинами або хворіють на психічну хворобу, можуть бути вилучені у них за мотивованою постановою начальника районного, міського органу внутрішніх справ або його заступника.

Вилучені в осіб, зазначених у цій статті, мисливські рушниці і боєприпаси до них передаються до спеціалізованих торговельних підприємств для продажу на комісійних началах. Виручені від продажу гроші, за відрахуванням комісійного збору, видаються їх власникам. Інша вогнестрільна зброя і боєприпаси вилучаються без відшкодування їх вартості.

9. Внести зміни до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 15 грудня 1961 року "Про дальше обмеження застосування штрафів, що накладаються в адміністративному порядку" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1961 р., N 53, ст. 609), замінивши в частині першій статті 3 Указу слова: "за порушення правил постачання, збереження і використання зброї та боєприпасів цивільними підприємствами, установами і організаціями; за порушення порядку придбання і користування мисливськими рушницями і боєприпасами до них" словами: "за порушення правил придбання, реєстрації (перереєстрації), зберігання, використання і продажу вогнестрільної зброї та боєприпасів до неї".

10. Доручити Раді Міністрів Української РСР привести рішення Уряду Української РСР у відповідність з цим Указом.

 

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР

О. ВАТЧЕНКО

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР

Я. КОЛОТУХА

м. Київ
13 серпня 1976 року
N 1164-IX

 

Опрос