Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке введения в действие Кодекса законов о труде Украинской ССР

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 30.05.1972 № 726-VIII

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про порядок введення в дію Кодексу законів про працю Української РСР

Відповідно до Закону Української РСР від 10 грудня 1971 року "Про затвердження Кодексу законів про працю Української РСР" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., N 50, ст. 375) Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

1. До приведення законодавства Української РСР у відповідність з Кодексом законів про працю Української РСР чинні акти законодавства про працю Української РСР застосовуються, оскільки вони не суперечать Кодексу.

2. Кодекс законів про працю Української РСР застосовується до трудових правовідносин, що виникли після введення його в дію, тобто з 1 червня 1972 року.

У трудових правовідносинах, що виникли до 1 червня 1972 року, Кодекс законів про працю Української РСР застосовується до тих прав і обов'язків, які виникнуть після введення Кодексу в дію.

Особливості застосування окремих норм Кодексу законів про працю Української РСР визначаються статтями 4, 5 і 6 цього Указу.

3. Правила Кодексу законів про працю Української РСР, які раніше встановлені Основами законодавства Союзу РСР і союзних республік про працю, застосовуються з дня введення в дію відповідних правил Основ, тобто з 1 січня 1971 року, і в порядку, передбаченому Указом Президії Верховної Ради СРСР від 30 листопада 1970 р. "Про порядок введення в дію Основ законодавства Союзу РСР і союзних республік про працю" (Відомості Верховної Ради СРСР, 1970 р., N 48, ст. 514).

4. В разі, коли трудовий договір, укладений до 1 червня 1972 року, припиняється після введення Кодексу законів про працю Української РСР в дію, підстави його припинення зазначаються у відповідності з статтями 28, 36, 37, 38, 39, 40, 41 і 45 Кодексу. Інші додаткові підстави припинення трудового договору деяких категорій робітників і службовців зазначаються у відповідності з актами законодавства Союзу РСР і Української РСР, якими такі підстави встановлено.

5. Правило частини четвертої статті 136 Кодексу законів про працю Української РСР про повернення суми, незаконно відрахованої з заробітної плати без письмової згоди робітника або службовця і без судового рішення, застосовується після введення в дію Кодексу також і до випадків незаконного відрахування, які мали місце з дня введення в дію Основ законодавства Союзу РСР і союзних республік про працю.

6. Правило частини четвертої статті 235 Кодексу законів про працю УРСР про виплату середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу при затримці видачі трудової книжки з вини адміністрації застосовується також і в тих випадках, коли затримка видачі трудової книжки мала місце до 1 червня 1972 року і тривала після введення в дію Кодексу.

7. Доручити Раді Міністрів УРСР привести рішення Уряду УРСР у відповідність з Кодексом законів про працю Української РСР.

 

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР

О. ЛЯШКО

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР

Я. КОЛОТУХА

м. Київ
30 травня 1972 року
N 726-VIII

 

Опрос