Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении знака отличия Президента Украины - медали "За військову службу Україні"

Президент Украины
Указ Президента от 05.10.1996 № 931/96

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про встановлення відзнаки Президента України - медалі "За військову службу Україні"

Відповідно до пункту 25 статті 106 Конституції України постановляю:

1. Встановити відзнаку Президента України - медаль "За військову службу Україні" (далі - медаль "За військову службу Україні").

2. Затвердити Положення про медаль "За військову службу Україні", опис медалі "За військову службу Україні" (додаються).

3. Медаллю "За військову службу Україні" нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України і військових формувань, утворених відповідно до законодавства України, інші особи за мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України, зразкове виконання військового обов'язку.

4. Кабінету Міністрів України здійснити фінансове і матеріальне забезпечення виготовлення медалі "За військову службу Україні" та посвідчень до неї.

 

 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ
5 жовтня 1996 року
N 931/96

 
 

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 5 жовтня 1996 року N 931/96

ПОЛОЖЕННЯ
про відзнаку Президента України - медаль "За військову службу Україні"

1. Відзнакою Президента України - медаллю "За військову службу Україні" (далі - медаль "За військову службу Україні") нагороджуються військовослужбовці Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Цивільної оборони України та інші особи.

2. Нагородження медаллю "За військову службу Україні" провадиться:

за особисту мужність і відвагу, самовіддані дії, виявлені у захисті державних інтересів України;

за досягнення високої бойової готовності військ і забезпечення обороноздатності України;

за зразкове виконання військового обов'язку;

за виконання спеціальних завдань щодо забезпечення державної безпеки України;

за заслуги в охороні державного кордону України;

за 25 років бездоганної військової служби.

3. Нагородження медаллю "За військову службу Україні" здійснюється Указом Президента України.

4. Медаллю "За військову службу Україні" можуть бути нагороджені іноземні громадяни та особи без громадянства.

5. Нагородження медаллю "За військову службу Україні" може бути проведено посмертно.

6. Нагородження медаллю "За військову службу Україні" військовослужбовців та прирівняних до них осіб провадиться за поданням Міністерства оборони України, командування Національної гвардії України, Прикордонних військ України, керівництва Служби безпеки України, Управління державної охорони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуації, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Клопотання про нагородження медаллю "За військову службу Україні" може порушувати Комісія по державних нагородах України при Президентові України.

7. Висунення кандидатур здійснюється, як правило, у військовому формуванні, де проходить службу особа, яку представляють до нагородження.

До подання додається нагородний лист установленого зразка.

8. Вручення медалі "За військову службу Україні" провадиться Президентом України або за його уповноваженням керівником відповідного міністерства, іншого органу виконавчої влади, командувачем відповідного військового формування, командиром військової частини, Головою Комісії по державних нагородах України при Президентові України.

9. Нагородженому медаллю "За військову службу Україні" вручаються медаль і посвідчення до неї.

10. Медаль "За військову службу Україні" носять на грудях зліва і за наявності у нагородженого відзнак Президента України - орденів князя Ярослава Мудрого, "За заслуги", "За мужність" - розміщують після них.

11. Позбавлення медалі "За військову службу Україні" може бути проведено Президентом України у разі засудження нагородженого за тяжкий злочин - за поданням суду на підставі та в порядку, встановленому законодавством України.

12. У разі втрати (псування) медалі "За військову службу Україні" та посвідчення до неї дублікати, як правило, не видаються. Їх може бути видано, як виняток, за умови, що нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) медалі та посвідчення.

13. Дублікати медалі "За військову службу Україні" та посвідчення до неї видаються відповідно до рішення Комісії по державних нагородах при Президентові України за кошти нагородженого або безплатно.

14. У разі нагородження особи медаллю "За військову службу Україні" посмертно медаль та посвідчення до неї передаються сім'ї нагородженого. Якщо у нагородженого посмертно немає сім'ї, медаль та посвідчення до неї залишаються у Відділі нагород Адміністрації Президента України.

15. Медаль "За військову службу Україні" та посвідчення до неї, що належали особі, позбавленій медалі, підлягають поверненню до Відділу нагород Адміністрації Президента України.

 

 

Глава Адміністрації
Президента України

 
Д. ТАБАЧНИК

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 5 жовтня 1996 року N 931/96

ОПИС
відзнаки Президента України - медалі "За військову службу Україні"

Відзнака Президента України - медаль "За військову службу Україні" виготовляється зі срібла і має форму вінка з дубового листя. На вінок накладена композиція з зображенням військової зброї та символіки (ракета, гармата, шабля, бойова сурма, прапори та ін.). Усі зображення рельєфні. Діаметр вінка - 40 мм.

Зворотний бік медалі плоский, з рельєфним номером.

Вінок за допомогою кільця з вушком сполучається з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Нижня частина колодки фігурна. Розмір колодки: довжина - 45 мм, ширина - 28 мм. На зворотному боці колодки - застібка для кріплення до одягу.

Стрічка медалі шовкова блакитного кольору з синьою смужкою посередині і двома жовтими з боків. Ширина стрічки - 28 мм. Ширина смужок: синьої - 12 мм, жовтих - по 2 мм.

Планка медалі "За військову службу Україні" являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту відповідною стрічкою. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 24 мм.

 

 

Глава Адміністрації
Президента України

 
Д. ТАБАЧНИК 

Опрос