Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Специальном представителе Украины по вопросам Ближнего Востока и Африки

Президент Украины
Положение, Указ Президента от 30.05.2011 № 618/2011
редакция действует с 12.03.2014

УКАЗ
Президента України

Про Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
Указами Президента України
 від 28 грудня 2012 року N 759/2012
,
 від 12 березня 2014 року N 287/2014

З метою активізації політичного діалогу та економічного співробітництва між Україною і державами Близького Сходу та Африки, сприяння реалізації зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних стратегічних інтересів України у цих регіонах, забезпечення участі України у міжнародних заходах зі сприяння близькосхідному мирному врегулюванню та відповідно до пункту 3 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Установити, що сприяння узгодженості дій органів виконавчої влади щодо розвитку співробітництва між Україною і державами Близького Сходу та Африки, підготовку пропозицій стосовно участі України у міжнародних заходах зі сприяння близькосхідному мирному врегулюванню забезпечує Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки.

2. Призначити ЛАТІЯ Геннадія Георгійовича Спеціальним представником України з питань Близького Сходу та Африки.

(стаття 2 із змінами, внесеними згідно з Указом
 Президента України від 28.12.2012 р. N 759/2012)

3. Затвердити Положення про Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки (додається).

 

Президент України 

В. ЯНУКОВИЧ 

м. Київ
30 травня 2011 року
N 618/2011
 

 

ПОЛОЖЕННЯ
про Спеціального представника України з питань Близького Сходу та Африки

1. Спеціальний представник України з питань Близького Сходу та Африки (далі - Представник України) є спеціально уповноваженою особою, на яку покладається сприяння узгодженості дій органів виконавчої влади щодо розвитку співробітництва між Україною і державами Близького Сходу та Африки, підготовка пропозицій стосовно участі України у міжнародних заходах зі сприяння близькосхідному мирному врегулюванню.

2. Представник України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, міжнародними договорами України, а також цим Положенням.

3. Представника України призначає на посаду за поданням Міністра закордонних справ України та звільняє з посади Президент України.

4. Основними завданнями Представника України є:

1) аналіз ситуації в державах Близького Сходу та Африки, пріоритетів і шляхів розвитку співробітництва між Україною і державами Близького Сходу та Африки, в тому числі з питань сприяння близькосхідному мирному врегулюванню та вирішенню конфліктів на Африканському континенті;

2) підготовка Президентові України пропозицій щодо:

забезпечення узгодженості дій органів виконавчої влади України стосовно реалізації дво- та багатосторонніх проектів й ініціатив з державами Близького Сходу та Африки;

забезпечення участі України у міжнародних форумах з вирішення проблем і актуальних питань розвитку держав Близького Сходу та Африки;

позиції України стосовно міжнародних та інших конфліктів у державах Близького Сходу та Африки, а також реагування на ці конфлікти, зокрема щодо участі України у міжнародних заходах зі сприяння вирішенню конфліктів, проведення відповідних консультацій;

3) участь у підготовці матеріалів до програм візитів Президента України до держав Близького Сходу та Африки, а також інших міжнародних заходів з близькосхідної тематики за участю Президента України.

5. Представник України для виконання покладених на нього завдань має право:

одержувати в установленому порядку від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій інформацію та документи, необхідні для його роботи;

залучати в разі потреби в установленому порядку представників органів виконавчої влади, експертів, учених до опрацювання питань, що належать до його повноважень.

6. Представник України для виконання покладених на нього завдань взаємодіє з відповідними центральними та місцевими органами виконавчої влади, дипломатичними представництвами України за кордоном.

7. Представник України щоквартально звітує перед Президентом України про проведену роботу.

8. Матеріально-технічне, організаційне, інформаційне та інші види забезпечення діяльності Представника України здійснюються Міністерством закордонних справ України.

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

С. ЛЬОВОЧКІН 

Опрос