Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Комплексной программе "Сахарный диабет"

Президент Украины
Указ Президента от 21.05.1999 № 545/99
действует с 22.06.1999

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про Комплексну програму "Цукровий діабет"

З метою поліпшення допомоги хворим на цукровий діабет, скорочення втрат від тимчасової та постійної непрацездатності, зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби, що призводять до інвалідності та смерті, постановляю:

1. Схвалити Комплексну програму "Цукровий діабет" (додається).

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям:

розробити і затвердити відомчі та регіональні заходи щодо практичного виконання Комплексної програми "Цукровий діабет" (далі - Програма);

подавати щороку до Кабінету Міністрів України пропозиції про зміни і доповнення до Програми виходячи з реальних умов фінансування.

3. Витрати на реалізацію у 1999 році заходів, визначених Програмою, які мають здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, проводити в межах асигнувань, передбачених відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади на проведення досліджень та виконання розробок і державних програм.

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вживати заходів до виділення в установленому порядку з республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів коштів на реалізацію Програми.

Міністерству фінансів України щороку під час формування проекту Державного бюджету України передбачати з урахуванням можливостей бюджету додаткові цільові асигнування на реалізацію Програми.

4. Координацію робіт з виконання Програми, а також контроль за цільовим використанням коштів, що виділятимуться на її реалізацію, покласти на Кабінет Міністрів України.

 

Президент України 

Л. КУЧМА 

м. Київ
21 травня 1999 року
N 545/99
 

  

 

КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА "ЦУКРОВИЙ ДІАБЕТ"

Ця Комплексна програма спрямована на здійснення профілактичних, психосоціальних, санітарно-освітніх заходів щодо захворюваності населення України на цукровий діабет, удосконалення організації служб охорони здоров'я, проведення фундаментальних, епідеміологічних і клінічних досліджень у цій сфері.

Мета Програми та основні напрями її реалізації

Мета Програми - зниження рівня захворюваності на цукровий діабет, зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби, що призводять до інвалідності та смерті, а також збільшення тривалості та поліпшення якості життя хворих на цукровий діабет.

Основними напрямами реалізації Програми є:

реорганізація ендокринологічної служби України з метою посилення ефективності профілактики та лікування хворих на цукровий діабет;

створення та розвиток вітчизняного виробництва лікарських і діагностичних засобів, цукрозамінників, підсолоджувачів, продуктів харчування для хворих на цукровий діабет;

поліпшення системи соціального захисту хворих на цукровий діабет.

Очікувані наслідки реалізації Програми

Здійснення заходів Програми дасть змогу:

створити умови для зниження рівня захворюваності населення на цукровий діабет;

поліпшити надання кваліфікованої медичної допомоги хворим на цукровий діабет;

зменшити на 30 відсотків кількість ускладнень, що виникли внаслідок захворювань на діабет (сліпота, ампутація кінцівок, хронічна ниркова недостатність);

забезпечити хворих вітчизняними лікувальними і діагностичними засобами, а також дієтичними продуктами харчування, цукрозамінниками та підсолоджувачами;

створити умови для збереження працездатності та поліпшення умов лікування хворих на цукровий діабет, збільшення тривалості їх життя на 5 - 7 років;

проводити навчання з самоконтролю хворих на діабет з тим, щоб зменшити час їх перебування в стаціонарі в 2 - 3 рази.

Основні заходи

Створити діабетологічну координаційну раду на базі Інституту ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка Академії медичних наук України.

Забезпечити функціонування обласних, Київського міського та Кримського республіканського ендокринологічних диспансерів.

Організувати лікувально-діагностичні кабінети для хворих на цукровий діабет у районних та міських амбулаторно-поліклінічних закладах та створити систему навчання самоконтролю хворих на цукровий діабет.

Створити державний реєстр хворих на цукровий діабет.

Забезпечити безкоштовно усіх хворих на цукровий діабет інсуліном високої якості та високоефективними пероральними цукрознижувальними препаратами. Прискорити вітчизняне виробництво інсулінів.

Внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо безкоштовного забезпечення хворих на цукровий діабет сучасними засобами введення інсуліну та засобами самоконтролю.

Удосконалювати систему профілактики та ранньої діагностики цукрового діабету та його ускладнень.

Забезпечити обстеження населення для раннього виявлення цукрового діабету та запровадити систему скринінгу його ускладнень.

Провести фундаментальні дослідження ролі імунологічних і генетичних факторів, рецепції інсуліну в етіології та патогенезі цукрового діабету.

Удосконалювати сучасні методи діагностики та лікування гострих і хронічних ускладнень цукрового діабету з метою запобігання втраті працездатності, а також інвалідності та смертності.

Створити на базі Інституту ендокринології та обміну речовин імені В. П. Комісаренка Академії медичних наук України науково-дослідний підрозділ з питань харчування хворих на ендокринну патологію з метою розроблення наборів продуктів і раціонів харчування для хворих на цукровий діабет.

Удосконалити існуючі, розробити і освоїти нові технології виробництва цукрозамінників та інших харчових добавок, а також рецептури продуктів дієтичного харчування для хворих на цукровий діабет.

Забезпечити співробітництво з міжнародними організаціями, Всесвітньою організацією охорони здоров'я та її підрозділами, неурядовими організаціями, іноземними фірмами та об'єднаннями для вирішення питань взаємного інформування про поширення цукрового діабету.

Вживати заходів для виконання Сент-Вінсентської декларації 1989 року, підтриманої Всесвітньою організацією охорони здоров'я, щодо зменшення кількості ускладнень цукрового діабету та смертності серед хворих.

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

 
М. БІЛОБЛОЦЬКИЙ
 

Опрос