Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О государственной регистрации нормативно-правовых актов министерств и других органов исполнительной власти

Президент Украины
Указ Президента от 03.10.1992 № 493/92
редакция действует с 21.05.1998

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади

(назва із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

Із змінами і доповненнями, внесеними
Указом Президента України
від 21 травня 1998 року N 493/98

(Дія цього Указу не поширюється на рішення Національної комісії регулювання електроенергетики України в частині встановлення цін і тарифів, за винятком цін і тарифів для населення, та на рішення Національної комісії регулювання електроенергетики України щодо функціонування ринків, що регулюються Національною комісією регулювання електроенергетики України, згідно з Указом Президента України від 21 квітня 1998 року N 335/98)

(Законом України від 22 вересня 2016 року N 1540-VIII встановлено, що рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, не підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України)

З метою впорядкування видання міністерствами, іншими органами виконавчої влади нормативно-правових актів, забезпечення охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, підприємств, установ та організацій постановляю

(преамбула із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

1. Установити, що з 1 січня 1993 року нормативно-правові акти, які видаються міністерствами, іншими органами виконавчої влади, органами господарського управління та контролю і які зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державній реєстрації.

(стаття 1 із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

2. Державну реєстрацію здійснюють:

нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю - Міністерство юстиції України;

нормативно-правових актів міністерств і республіканських комітетів Автономної Республіки Крим - Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим;

нормативно-правових актів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, їх управлінь, відділів, інших підрозділів, а також місцевих органів господарського управління та контролю - обласні, Київське та Севастопольське міські управління юстиції;

нормативно-правових актів районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, їх управлінь, відділів, інших підрозділів - районні, районні у містах Києві та Севастополі управління юстиції.

(частини першу і другу статті 2 замінено частиною першою згідно з
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98,
у зв'язку з цим частини третю і четверту вважати
відповідно частинами другою і третьою) 

Державна реєстрація провадиться в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Міністерство юстиції України та управління юстиції складають державні реєстри зареєстрованих ними нормативно-правових актів.

(частина третя статті 2 із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

3. Нормативно-правові акти, зазначені в статті 1 цього Указу, набувають чинності через 10 днів після їх реєстрації, якщо в них не встановлено пізнішого строку надання їм чинності.

(стаття 3 із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

4. Створити в Українському державному центрі правової інформації Міністерства юстиції України банк даних про нормативно-правові акти, занесені до державного реєстру.

Міністерству юстиції України визначити порядок інформування громадян, підприємств, установ та організацій про зазначені нормативно-правові акти.

(стаття 4 із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

5. Міністерству юстиції України, іншим органам виконавчої влади, органам господарського управління та контролю забезпечувати опублікування нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, а також широке інформування громадян через засоби масової інформації про нормативно-правові акти, які стосуються прав, свобод і законних інтересів громадян.

(стаття 5 із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

6. Кабінету Міністрів України затвердити до 1 грудня 1992 року Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи та інтереси громадян або носять міжвідомчий характер.

(стаття 6 із змінами, внесеними згідно з 
Указом Президента України від 21.05.98 р. N 493/98)

 

 

Президент України

Л. КРАВЧУК

м. Київ
 3 жовтня 1992 року
N 493/92

 
 

Опрос