Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об упорядочении торговли некоторыми подакцизными товарами, связанными с использованием аудиовизуальных произведений и экземпляров фонограмм

Президент Украины
Указ Президента от 20.05.1998 № 491/98
редакция действует с 27.06.1999

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про впорядкування торгівлі деякими підакцизними товарами, пов'язаними з використанням аудіовізуальних творів та примірників фонограм

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Указом Президента України
 від 27 червня 1999 року N 742/99 

Додатково див. Інформацію
 Секретаріату Верховної Ради України
 станом на 17 липня 1999 року, опубліковану в газеті
 "Урядовий кур'єр" від 28 серпня 1999 року N 158

З метою врегулювання торгівлі деякими підакцизними товарами, збільшення надходжень до державного бюджету, запобігання порушенням авторського права і суміжних прав, захисту прав споживачів, а також виконання міжнародних зобов'язань України щодо захисту об'єктів авторського права і суміжних прав та відповідно до пункту 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України постановляю:

1. Установити, що імпорт, експорт, оптова і роздрібна торгівля аудіовізуальними творами та примірниками фонограм здійснюються суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності атестата, що засвідчує законність і правомірність використання аудіовізуальних творів та примірників фонограм (далі - атестат).

2. Установити, що атестати видаються Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України або уповноваженим ним органом (далі - уповноважений орган).

За атестат справляється плата у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

(частина друга статті 2 у редакції Указу
 Президента України від 27.06.99 р. N 742/99)

Кошти, отримані за видачу атестата, зараховуються: 99 відсотків - до Державного бюджету України, 1 відсоток - на рахунок органу, який видає атестати. Додаткову плату за видачу атестата справляти забороняється.

(частина третя статті 2 у редакції Указу
 Президента України від 27.06.99 р. N 742/99)

3. Придбання атестата здійснюється до початку відповідної підприємницької діяльності або до закінчення строку дії атестата, який був придбаний раніше.

4. Установити, що для одержання атестата на імпорт, експорт аудіовізуальних творів та примірників фонограм суб'єкт підприємницької діяльності подає до уповноваженого органу перелік аудіовізуальних творів та/або примірників фонограм, ввезених і не реалізованих ним до набрання чинності цим Указом, а також перелік тих аудіовізуальних творів та примірників фонограм, які він має намір ввезти або вивезти, із зазначенням їх кількості.

До переліку повинні додаватися документи, які підтверджують, що імпортована продукція або продукція, що експортується, реалізовуватиметься за наявності у імпортера чи експортера дозволу осіб, які мають авторське право і суміжні права на використання (відтворення та/або опублікування) цих творів та фонограм.

Для одержання атестата на аудіовізуальні твори та примірники фонограм, що реалізуються оптом, суб'єкт підприємницької діяльності подає до уповноваженого органу перелік аудіовізуальних творів та/або примірників фонограм, які він має намір реалізувати, із зазначенням їх кількості.

До переліків повинні додаватися документи, які підтверджують, що продукція виготовлена та реалізується за наявності у оптового продавця дозволу осіб, які мають авторське право і суміжні права на використання (відтворення та/або опублікування) цих творів та фонограм.

Документи, зазначені в частинах першій, другій, третій і четвертій цієї статті, подаються за погодженням з Державним агентством України з авторських і суміжних прав.

Ці документи в разі потреби мають бути легалізовані у встановленому порядку.

Порядок погодження документів визначається Кабінетом Міністрів України. Строк погодження не повинен перевищувати 10 календарних днів з дати одержання документів.

5. Установити, що митне оформлення імпорту або експорту аудіовізуальних творів та примірників фонограм здійснюється за наявності у імпортера або експортера атестата на кожну партію продукції.

6. Установити, що до кожної партії аудіовізуальних творів та примірників фонограм, які реалізуються суб'єктом підприємницької діяльності оптом, мають додаватися копії відповідних атестатів, завірених:

для імпортованих аудіовізуальних творів та примірників фонограм - одержувачем продукції за імпортом;

для аудіовізуальних творів та примірників фонограм, відтворених на території України, - суб'єктом підприємницької діяльності, що здійснює оптову торгівлю.

У господарських договорах на передачу аудіовізуальних творів та примірників фонограм обов'язково мають бути зазначені реквізити відповідних атестатів.

7. Державне агентство України з авторських і суміжних прав веде реєстр суб'єктів підприємницької діяльності, які отримали погодження на імпорт, експорт і оптову торгівлю аудіовізуальними творами та примірниками фонограм.

8. Роздрібна торгівля аудіовізуальними творами та примірниками фонограм має здійснюватись у спеціалізованих об'єктах торгівлі, розташованих у спеціально обладнаних приміщеннях відповідно до встановлених правил торгівлі цими товарами.

Установити, що для одержання атестата на аудіовізуальні твори та примірники фонограм, що реалізуються в роздрібній торгівлі, подається перелік аудіовізуальних творів та примірників фонограм, що реалізовуватимуться, із зазначенням їх кількості. До переліку додаються копії атестатів на цю продукцію.

До уповноваженого органу суб'єкт підприємницької діяльності подає також документи, що свідчать про наявність спеціалізованого об'єкта торгівлі.

9. На кожному аудіовізуальному творі та примірнику фонограми, що реалізуються в роздрібній торгівлі, має бути маркування відповідно до чинного законодавства.

10. Порушення встановленого цим Указом порядку реалізації аудіовізуальних творів та примірників фонограм тягне за собою цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із законами України.

11. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Раду міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київську та Севастопольську міські державні адміністрації, Міністерство зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України, Міністерство культури і мистецтв України, Державний комітет України у справах захисту прав споживачів, Державну податкову адміністрацію України, Державне агентство України з авторських і суміжних прав, Міністерство внутрішніх справ України у межах їх повноважень.

12. Кабінету Міністрів України прийняти у місячний строк нормативно-правові акти, спрямовані на виконання цього Указу, та привести свої рішення у відповідність із цим Указом.

13. Цей Указ набирає чинності у порядку, передбаченому пунктом 4 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України.

 

 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ
20 травня 1998 року
N 491/98

 
 

Опрос