Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по возрождению традиционного народного искусства и народных художественных промыслов в Украине

Президент Украины
Указ Президента от 06.06.2006 № 481/2006
редакция действует с 04.11.2013

Указ
Президента України

Про заходи щодо відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів в Україні

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Указом Президента України
 від 31 жовтня 2013 року N 602/2013

З метою відродження традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів, підвищення ефективності державного управління у сфері збереження традиційних осередків народних художніх промислів, створення сприятливих умов для творчості народних майстрів та на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності постановляю:

1. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям здійснити заходи щодо відродження національних мистецьких осередків та центрів народних художніх промислів, зокрема у містах Богуславі, Косові, селищах Опішні, Петриківці, Решетилівці, селах Глинянах, Діхтярях, Клембівці, Яворові, інших населених пунктах, забезпечивши розвиток традиційного народного мистецтва, створення навчально-показових майстерень, місцевих музеїв, дитячих колегіумів, шкіл народної майстерності, творчих майстерень народних майстрів, сприяння розміщенню у будівлях державної і комунальної власності крамниць з продажу українських сувенірів, виробів народних художніх промислів, народного мистецтва тощо.

2. Заснувати щорічні гранти Президента України молодим майстрам народного мистецтва для створення і реалізації ними творчих проектів.

У зв'язку з цим частину першу статті 2 Указу Президента України від 20 жовтня 1998 року N 1152 "Про державну підтримку культури і мистецтва в Україні" (зі змінами, внесеними Указом від 19 серпня 2002 року N 721) після слів "а також молодим письменникам" доповнити словами "і майстрам народного мистецтва".

3. Стаття 3 втратила чинність

(згідно з Указом Президента
 України від 31.10.2013 р. N 602/2013)

4. Кабінету Міністрів України:

а) разом із Київською міською державною адміністрацією вирішити в установленому порядку питання щодо створення у м. Києві Всеукраїнського науково-інформаційного центру з питань розвитку традиційного народного мистецтва та народних художніх промислів;

б) за участю Івано-Франківської обласної державної адміністрації опрацювати питання щодо створення в області туристично-мистецького комплексу "Маєток Святого Миколая", у складі якого передбачити створення Будинку творчості народних майстрів Національної спілки майстрів народного мистецтва України;

в) забезпечити розроблення і впровадження в установленому порядку ефективної моделі фінансового та матеріально-технічного забезпечення, стимулювання розвитку народних художніх промислів, а також вжити заходів щодо відновлення традиційних ринків збуту виробів цієї галузі;

г) заснувати з 2007 року видання книжкової серії "Скарби українського народного мистецтва";

д) під час розроблення проектів законів про Державний бюджет України на 2007 рік та наступні роки передбачати в необхідному обсязі видатки на реалізацію заходів, передбачених цим Указом.

5. Міністерству освіти і науки України, Міністерству культури і туризму України забезпечити реалізацію комплексу заходів щодо вдосконалення підготовки фахівців з народних художніх промислів, у тому числі розвитку мережі професійно-технічних і вищих навчальних закладів, в яких вона здійснюється.

 

Президент України 

В. ЮЩЕНКО 

м. Київ
6 червня
2006 року
N 481/2006
 

  

Опрос