Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О неотложных мерах по усилению борьбы с преступностью

Президент Украины
Указ Президента от 21.07.1994 № 396/94
Утратил силу

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про невідкладні заходи щодо посилення боротьби зі злочинністю

 Із змінами і доповненнями, внесеними
 Указами Президента України
 від 27 січня 1999 року N 70/99
,
 від 11 лютого 2000 року N 228/2000
,
 від 18 лютого 2002 року N 143/2002
,
 від 29 жовтня 2003 року N 1227/2003

Указ втратив чинність
(згідно з Указом Президента України
 від 20 червня 2019 року N 419/2019)

У зв'язку з надзвичайно складною криміногенною ситуацією в Україні, з метою забезпечення захисту конституційних прав і свобод, життя, здоров'я та майнових інтересів громадян, зміцнення правопорядку як найважливішої умови нормального функціонування суспільства і держави та відповідно до пункту 1 статті 106 Конституції України  постановляю:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 27.01.99 р. N 70/99)

1. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, Державній митній службі України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям за участю Генеральної прокуратури України систематично здійснювати скоординовані заходи, спрямовані на рішуче посилення боротьби з бандитизмом, корупцією, іншими тяжкими злочинами. Особливу увагу звернути на знешкодження озброєних злочинних угруповань, які мають міжрегіональний та міжнародний характер, використовують вибухові речовини та пристрої, тероризують населення.

(частина перша статті 1 із змінами, внесеними згідно з
 
Указами Президента України від 27.01.99 р. N 70/99,
від 11.02.2000 р. N 228/2000
,
від 29.10.2003 р. N 1227/2003)

Для реалізації операцій щодо знешкодження бандитських, інших злочинних угруповань більш активно використовувати спеціальні підрозділи Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, а також технічні засоби Збройних Сил України та інших військових формувань.

(частина друга статті 1 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 11.02.2000 р. N 228/2000)

Залучати особовий склад військ внутрішньої та конвойної охорони, курсантів, слухачів навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, а також військовослужбовців Збройних Сил України в місцях дислокації військових частин для забезпечення правопорядку в громадських місцях, захисту прав, свобод, законних інтересів, життя і здоров'я громадян.

(частина третя статті 1 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 11.02.2000 р. N 228/2000)

2. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим державним адміністраціям за участю правоохоронних органів визначати населені пункти та місцевості, на територіях яких поширені факти бандитизму, вчинення інших тяжких злочинів, та тримати розвиток ситуації в них на особливому контролі.

(частина перша статті 2 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 27.01.99 р. N 70/99)

Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України та їх органам на місцях переводити особовий склад підпорядкованих їм служб на цих територіях на посилений варіант оперативно-службової діяльності для проведення спеціальних операцій щодо боротьби з бандитизмом, рекетом, захопленням заложників та іншими тяжкими злочинами. Для цього залучати додаткові мобільні групи працівників правоохоронних органів та військовослужбовців, збільшити кількість патрульних нарядів, особливо у вечірні та нічні години, а також виділяти відповідні технічні засоби.

Вважати боротьбу зі злочинами проти особи, злочинністю в економічній сфері, зокрема в кредитно-фінансовій та банківській системах, у зовнішньоекономічній діяльності та торгівлі, на транспорті, головними напрямками в діяльності правоохоронних органів.

3. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України за наявності достовірної інформації про місця зборищ кримінально-злочинного елементу, наркоманів, осіб, які перебувають на нелегальному становищі, терміново проводити спеціальні операції з затримання і перевірки підозрюваних осіб та вживати до них заходи відповідно до законодавства України.

(частина перша статті 3 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 11.02.2000 р. N 228/2000)

Систематично здійснювати цільові обстеження гуртожитків, готелів, вокзалів, портів, ринків, інших місцезнаходжень осіб, що приїздять з іноземних держав, з метою виявлення тих, які перебувають на території України з порушенням установленого порядку, та вирішення питань щодо їх дальшого перебування в Україні.

4. Виходячи з необхідності вжиття невідкладних радикальних заходів для запобігання злочинним діям, подолання злочинності, передусім насильницьких та організованих форм, до прийняття Верховною Радою України відповідного закону, дозволити, як виняток, органам внутрішніх справ, Служби безпеки України застосовувати з санкції прокурора запобіжне затримання на строк до тридцяти діб осіб, стосовно яких є достовірні дані про їх співучасть у готуванні або вчиненні актів бандитизму, терору, вимагательства, а також інших тяжких злочинів.

Затримана особа має право на захист та оскарження дій правоохоронних органів у встановленому законодавством порядку.

Надати правоохоронним органам право, за наявності передбачених законодавством підстав, на невідкладне ознайомлення та вилучення у разі потреби документів і матеріалів, які мають важливе значення для розкриття та припинення злочину, у підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

5. Кабінету Міністрів України:

за участю Уряду Республіки Крим, виконавчих органів місцевого самоврядування розглянути до 15 серпня 1994 року стан виконання Державної програми боротьби із злочинністю та вжити необхідних заходів до усунення причин та умов, що негативно впливають на їх виконання;

забезпечити своєчасне та повне фінансування Державної програми боротьби із злочинністю, виділення коштів для заохочення працівників правоохоронних органів і представників громадськості, які відзначились у виявленні, знешкодженні злочинних угруповань та затриманні злочинців;

вирішити у місячний строк питання щодо виділення коштів для придбання та оснащення правоохоронних органів, передусім спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю, сучасними технічними засобами;

прискорити підготовку та внесення на розгляд Верховної Ради України законопроектів щодо посилення кримінальної відповідальності за вчинення тяжких злочинів проти життя, здоров'я і майна громадян, передусім за замах на життя працівників правоохоронних органів та осіб, які беруть участь в охороні громадського порядку.

6. Стаття 6 втратила чинність

(згідно з Указом Президента
 України від 27.01.99 р. N 70/99)

7. Керівникам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій усіх форм власності забезпечити належний порядок в обліку та збереженні матеріальних цінностей, схоронності зброї, боєприпасів, вибухових речовин і пристроїв, отруйних, радіоактивних речовин і матеріалів та наркотичних засобів.

(стаття 7 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 27.01.99 р. N 70/99)

8. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, головам місцевих державних адміністрацій забезпечувати постійну координацію діяльності правоохоронних, інших відповідних державних органів та громадських організацій з виконання вимог цього Указу, зміцнення правопорядку на підпорядкованих їм територіях.

(стаття 8 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 27.01.99 р. N 70/99)

9. Рекомендувати Генеральній прокуратурі України встановити суворий нагляд за неухильним додержанням вимог цього Указу.

10. Стаття 10 втратила чинність 

(стаття 10 із змінами, внесеними згідно з
 
Указами Президента України від 27.01.99 р. N 70/99,
 від 11.02.2000 р. N 228/2000
,
 втратила чинність згідно з Указом
 Президента України від 18.02.2002 р. N 143/2002)

11. Просити Верховну Раду України прийняти у якомога коротші строки закони про запобіжне затримання особи, боротьбу з корупцією, відповідальність за легалізацію злочинних доходів, профілактику злочинів та заходи щодо посилення боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів.

12. Цей Указ набирає чинності з дня його оголошення у засобах масової інформації.

 

 

Президент України

Л. КУЧМА 

м. Київ
 21 липня 1994 року
N 396/94

 
 

Опрос