Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О приостановлении действия распоряжения Кабинета Министров Украины от 22 апреля 2009 года N 443-р

Президент Украины
Указ Президента от 06.05.2009 № 296/2009
действует с 18.05.2009

Указ
Президента України

Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 року N 443-р

Додатково див.
 конституційне подання Президента України
 від 6 травня 2009 року

Кабінетом Міністрів України 22 квітня 2009 року видано розпорядження N 443-р, яким скасовано наказ Служби безпеки України від 26 липня 2008 року N 589.

Цей акт видано Кабінетом Міністрів України всупереч Конституції України.

Згідно з Конституцією України державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову (частина перша статті 6). Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України; органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 6, частина друга статті 19 Основного Закону держави).

Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади, здійснює повноваження, визначені Конституцією та законами України, видає постанови і розпорядження в межах своєї компетенції (частина перша статті 113, пункт 10 статті 116, частина перша статті 117 Конституції України).

Законом України "Про Кабінет Міністрів України" Кабінет Міністрів України уповноважений скасовувати акти центральних органів виконавчої влади - міністерств та інших центральних органів виконавчої влади повністю чи в окремій частині (частина восьма статті 22).

Конституція України (пункт 22 частини першої статті 85), Закон України "Про основи національної безпеки України" (стаття 4) відносять Службу безпеки України до військових формувань. За Законом України "Про Службу безпеки України" Служба безпеки України є державним правоохоронним органом спеціального призначення, який забезпечує державну безпеку України, підпорядкований Президенту України і підконтрольний Верховній Раді України (стаття 1) та не належить до центральних органів виконавчої влади.

Відтак, скасувавши акт Служби безпеки України, Кабінет Міністрів України вийшов за межі своїх повноважень та діяв у спосіб, не передбачений Конституцією та законами України, чим порушив наведені норми Конституції України.

Ураховуючи викладене, відповідно до пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Зупинити дію розпорядження Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2009 року N 443-р "Про скасування наказу СБУ".

2. Службі безпеки України привести наказ від 26 липня 2008 року N 589 "Про затвердження Інструкції про порядок тримання осіб у спеціально відведених місцях для тимчасового тримання (ізоляторах тимчасового тримання) Служби безпеки України" у відповідність із законодавством України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України 

В. ЮЩЕНКО 

м. Київ
6 травня 2009 року
N 296/2009
 

Опрос