Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О решении Совета национальной безопасности и обороны Украины от 27 марта 2009 года "О проекте Закона Украины "О военно-техническом сотрудничестве с иностранными государствами"

Президент Украины
Указ Президента, Решение от 22.04.2009 № 258/2009
действует с 29.04.2009

Указ
Президента України

Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 березня 2009 року "Про проект Закону України "Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами"

Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю:

1. Увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 березня 2009 року "Про проект Закону України "Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами" (додається).

2. Контроль за виконанням цього Указу покласти на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України.

3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

 

Президент України 

В. ЮЩЕНКО 

м. Київ
22 квітня 2009 року
N 258/2009
 

  

 

РАДА НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ І ОБОРОНИ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

від 27 березня 2009 року

Про проект Закону України "Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами"

Військово-технічне співробітництво з іноземними державами є важливою складовою зовнішньополітичної діяльності України, пов'язаної з міжнародним співробітництвом у сфері розробки, виробництва, ремонту, модернізації, знищення (утилізації) товарів військового призначення, а також із міжнародними передачами таких товарів, яке й надалі відіграватиме важливу роль у реалізації актуальних завдань національної безпеки і оборони України. Головними завданнями військово-технічного співробітництва є збереження і розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу та забезпечення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів України у новітніх озброєннях і військовій техніці, сприяння зміцненню дружніх міжнародних відносин України, її іміджу як держави, що володіє значним сучасним науково-технічним, технологічним та виробничим потенціалом зі створення озброєнь і військової техніки, забезпечення реалізації національних інтересів України в різних регіонах світу, формування передумов для розширення зв'язків України з іноземними державами, зокрема, у зовнішньоекономічній сфері та у сфері оборони.

Сучасний стан військово-технічного співробітництва свідчить про потребу в удосконаленні регулювання питань формування та реалізації державної політики у сфері військово-технічного співробітництва з іноземними державами, засад державного регулювання та державного контролю у цій сфері, а також повноважень учасників та суб'єктів військово-технічного співробітництва.

Однак Кабінетом Міністрів України не вжито дієвих заходів щодо розроблення, внесення на розгляд Верховної Ради України та забезпечення належного супроводження проходження у парламенті законопроекту про військово-технічне співробітництво з іноземними державами.

Відсутність же комплексного, адекватного пріоритетним інтересам національної безпеки і оборони законодавчого регулювання питань військово-технічного співробітництва призвела до неузгоджених дій органів державної влади і суб'єктів здійснення міжнародних передач товарів, гальмує розвиток такого співробітництва, завдає шкоди національним інтересам України у зазначеній сфері.

У зв'язку з цим та з метою дальшого розвитку і підвищення ефективності військово-технічного співробітництва України з іноземними державами, забезпечення національних інтересів у цій сфері Рада національної безпеки і оборони України вирішила:

1. Підтримати основні концептуальні засади проекту Закону України "Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами", внесеного Головою Ради національної безпеки і оборони України на розгляд Ради.

2. Запропонувати Президентові України внести проект Закону України "Про військово-технічне співробітництво з іноземними державами" на розгляд Верховної Ради України і визначити його як невідкладний для позачергового розгляду парламентом.

Рішення прийнято одноголосно. На засіданні Ради були відсутні Ю. Єхануров, Ю. Луценко, Ю. Тимошенко.

 

Голова Ради національної
безпеки і оборони України
 

 
В. ЮЩЕНКО
 

Секретар Ради національної
безпеки і оборони України
 

 
Р. БОГАТИРЬОВА
 

Опрос