Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отмене распоряжения председателя Киевской городской государственной администрации

Президент Украины
Указ Президента от 08.04.2009 № 230/2009
действует с 10.04.2009

Указ
Президента України

Про скасування розпорядження голови Київської міської державної адміністрації

Головою Київської міської державної адміністрації 24 березня 2008 року видано розпорядження N 408 "Про подальше використання будівлі на вул. Старонаводницькій, 2". Названим розпорядженням за Головним управлінням культури і мистецтв Київської міської державної адміністрації закріплено на праві оперативного управління нежилий будинок на вул. Старонаводницькій, 2 (пункт 1) - Башта N 4 історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця", а також доручено історико-архітектурній пам'ятці - музею "Київська фортеця" передати цей нежилий будинок, що належить до пам'яток архітектури України, які перебувають під охороною держави, Головному управлінню культури і мистецтв (пункт 2).

Назване розпорядження голови Київської міської державної адміністрації не відповідає Конституції України, за якою органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (частина друга статті 19), культурна спадщина охороняється законом, держава забезпечує збереження історичних пам'яток та інших об'єктів, що становлять культурну цінність (частини четверта та п'ята статті 54), а також Закону України "Про музеї та музейну справу" щодо державних гарантій захисту майнових прав музеїв усіх форм власності, за якими вилучення державою у музеїв їх фондів та іншого закріпленого за ними майна може здійснюватися лише у випадках, передбачених законами України (стаття 29 Закону).

Ураховуючи, що жодним законодавчим актом вилучення в історико-архітектурної пам'ятки - музею "Київська фортеця" закріпленого за ним майна не передбачається, розпорядження голови Київської міської державної адміністрації від 24 березня 2008 року N 408 видано всупереч зазначеним конституційним приписам та нормам названого Закону.

Опрос