Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О стипендиях Президента Украины участникам и призерам международных ученических олимпиад по базовым учебным предметам

Президент Украины
Указ Президента от 30.12.1998 № 1419/98
редакция действует с 26.12.2013

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про стипендії Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів

Із змінами і доповненнями, внесеними
 Указом Президента України
 від 20 грудня 2013 року N 698/2013

З метою підвищення інтелектуального потенціалу суспільства та заохочення обдарованих учнів постановляю:

1. Заснувати, починаючи з 1999 року, 35 щорічних стипендій Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів у розмірі, що визначається Кабінетом Міністрів України.

2. Затвердити Положення про порядок призначення стипендій Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів (додається).

3. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям, починаючи з 1999 року, передбачати в проектах державного та місцевих бюджетів видатки на виплату зазначених у статті 1 цього Указу стипендій.

 

Президент України 

Л. КУЧМА 

м. Київ
 30 грудня 1998 року
N 1419/98
 

  

 

  

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 30 грудня 1998 року N 1419/98 

ПОЛОЖЕННЯ
про порядок призначення стипендій Президента України учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів

1. Стипендії Президента України призначаються учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів з метою морального заохочення та матеріальної підтримки обдарованих учнів, які своїми результатами у навчанні сприяють підвищенню авторитету нашої держави на міжнародній арені, засвідчують високий рівень освіти в Україні.

Перелік базових навчальних предметів визначається Міністерством освіти і науки України.

(абзац другий пункту 1 із змінами, внесеними згідно з
 Указом Президента України від 20.12.2013 р. N 698/2013)

2. Стипендії Президента України призначаються строком на один рік за рішенням колегії Міністерства освіти і науки України тим учасникам і призерам міжнародних учнівських олімпіад з базових навчальних предметів, які є учнями або студентами навчальних закладів України і постійно проживають в Україні.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Указом
 Президента України від 20.12.2013 р. N 698/2013)

3. Зазначені стипендії виплачуються щомісячно, починаючи з 1 вересня поточного року, за рахунок коштів бюджету, з якого здійснюється фінансування навчального закладу, де навчається стипендіат.

Якщо міжнародні учнівські олімпіади відбулися після 1 вересня, то стипендії Президента України виплачуються з першого числа місяця, що настає після місяця, в якому проведено відповідну олімпіаду.

4. Призерам міжнародних учнівських олімпіад строк виплати стипендій Президента України може бути продовжено на один рік за особливі успіхи у навчанні за поданням керівників навчальних закладів.

5. Стипендіату одночасно може бути призначено не більше однієї стипендії.

6. Виплата стипендії Президента України може припинятися за рішенням колегії Міністерства освіти і науки України за поданням керівників навчальних закладів за порушення стипендіатом навчальної дисципліни або у разі відрахування стипендіата із навчального закладу, а також у разі від'їзду стипендіата за кордон на навчання (крім випадків, коли це відбувається за направленням навчального закладу, де він навчається), на роботу та з інших причин на строк понад два місяці.

(пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Указом
 Президента України від 20.12.2013 р. N 698/2013)

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

 
М. БІЛОБЛОЦЬКИЙ
 

Опрос