Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Примерном положении о ведомственных поощрительных знаках отличия

Президент Украины
Указ Президента от 13.02.1997 № 134/97
Утратил силу

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки

Із змінами і доповненнями, внесеними
 
Указами Президента України
 від 9 вересня 2000 року N 1055/2000
,
 від 29 жовтня 2003 року N 1227/2003
,
від 27 березня 2008 року N 274/2008

Указ втратив чинність
(згідно з Указом Президента України
 від 30 травня 2012 року N 365/2012)

Відповідно до Указу Президента України від 18 листопада 1996 року N 1094 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" постановляю:

1. Затвердити Примірне положення про відомчі заохочувальні відзнаки (додається).

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади переглянути свої рішення про встановлення відомчих заохочувальних відзнак з метою приведення їх у відповідність з вимогами пункту 2 зазначеного Примірного положення.

 

 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ
13 лютого 1997 року
N 134/97

 
 

 

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 13 лютого 1997 року N 134/97

ПРИМІРНЕ ПОЛОЖЕННЯ
про відомчі заохочувальні відзнаки

1. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади мають право відповідно до Указу Президента України від 18 листопада 1996 року N 1094 "Про відомчі заохочувальні відзнаки" встановлювати відомчі відзнаки для заохочення працівників за значні трудові досягнення у відповідній галузі чи сфері діяльності.

2. Відомчі заохочувальні відзнаки встановлюються після експертизи і позитивного висновку Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Указом
 Президента України від 09.09.2000 р. N 1055/2000)

3. Відомчі заохочувальні відзнаки можуть встановлюватись у вигляді медалей, нагрудних знаків, значків, грамот, вітальних листів. Вони не можуть відтворювати державні нагороди України.

Відомчі заохочувальні відзнаки у вигляді медалей можуть встановлюватися Міністерством оборони України, Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Міністерством внутрішніх справ України, Адміністрацією Державної прикордонної служби України, Службою безпеки України, Службою зовнішньої розвідки України

(абзац другий пункту 3 із змінами, внесеними згідно з
 
Указами Президента України від 29.10.2003 р. N 1227/2003,
від 27.03.2008 р. N 274/2008)

(пункт 3 в редакції Указу Президента
 України від 09.09.2000 р. N 1055/2000)

4. Положення про відомчі заохочувальні відзнаки затверджуються міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади за погодженням з відповідними галузевими професійними спілками і мають містити визначення заслуг осіб, які заохочуються.

5. Нагородження відомчими заохочувальними відзнаками провадиться міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади.

6. Висунення кандидатур здійснюється гласно, як правило, у трудовому колективі, де працює особа, яку представляють до заохочення.

Подання про нагородження передається в колегію міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади для розгляду і прийняття рішення.

В разі потреби для попереднього розгляду подання про нагородження можуть створюватися на громадських засадах комісії по нагородженню відомчими заохочувальними відзнаками.

7. Рішення про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою приймається колегією міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади.

8. Про нагородження відомчою заохочувальною відзнакою працівників міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади видається наказ міністра, керівника відповідного органу.

9. Вручення відомчої заохочувальної відзнаки провадиться міністром, керівником іншого центрального органу виконавчої влади або за його дорученням членами колегії.

Особі, нагородженій відомчою заохочувальною відзнакою, видається посвідчення за підписом відповідно міністра, керівника іншого центрального органу виконавчої влади.

Відомчі заохочувальні відзнаки вручаються в урочистій обстановці. Вручення відзнак доцільно приурочувати до загальнодержавних свят, галузевих професійних свят, ювілейних дат працівників, підприємств, установ, організацій тощо.

10. У трудовій книжці особи, удостоєної відомчої заохочувальної відзнаки, робиться відповідний запис із зазначенням дати і номера наказу. Для військовослужбовців робиться відповідний запис в облікових документах.

11. Про вручення відомчої заохочувальної відзнаки складається протокол, який зберігається у справах управління (відділу) кадрів міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади.

12. Відомчі заохочувальні відзнаки у вигляді нагрудних знаків, значків носяться з правого боку грудей і розміщуються нижче знаків державних нагород України.

Відомчі заохочувальні відзнаки у вигляді медалей носяться з лівого боку грудей і розміщуються після знаків державних нагород України. Замість медалей нагороджений може носити планки до них, які розміщуються після планок державних нагород України.

(пункт 12 в редакції Указу Президента
 України від 09.09.2000 р. N 1055/2000)

13. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації повинні пропагувати досягнення відзначених відомчими заохочувальними відзнаками, в тому числі в засобах масової інформації.

14. Втрачені відомчі заохочувальні відзнаки повторно не видаються.

 

 

Глава Адміністрації
Президента України

 
Є. КУШНАРЬОВ

 
 
 

Опрос