Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении знака отличия Президента Украины - медали "Защитнику Отечества"

Президент Украины
Указ Президента от 08.10.1999 № 1299/99
Утратил силу

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про встановлення відзнаки Президента України - медалі "Захиснику Вітчизни"

Указ втратив чинність
(згідно з Указом Президента України
 від 30 січня 2015 року N 41/2015)

На відзначення 55-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у Великій Вітчизняній війні 1941 - 1945 років, за виявлені особисту мужність і відвагу захисників Вітчизни постановляю:

1. Установити відзнаку Президента України - медаль "Захиснику Вітчизни".

2. Затвердити Положення про відзнаку Президента України - медаль "Захиснику Вітчизни" (додається). 

3. Затвердити Опис відзнаки Президента України - медалі "Захиснику Вітчизни" (додається).

4. Кабінету Міністрів України здійснити фінансове, матеріальне і організаційне забезпечення виготовлення відзнаки Президента України - медалі "Захиснику Вітчизни" і посвідчення до неї.

 

Президент України 

Л. КУЧМА 

м. Київ
8 жовтня 1999 року
N 1299/99
 

  

 

ПОЛОЖЕННЯ
про відзнаку Президента України - медаль "Захиснику Вітчизни"

1. Відзнакою Президента України - медаллю "Захиснику Вітчизни" (далі - медаль "Захиснику Вітчизни") нагороджуються ветерани війни, особи, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", які проживають в Україні, громадяни інших держав, які брали участь у визволенні України від фашистських загарбників, інші громадяни України за особисту мужність і відвагу, виявлені у захисті державних інтересів, зміцнення обороноздатності та безпеки України.

2. Нагородження медаллю "Захиснику Вітчизни" здійснюється Указом Президента України:

громадян України - за поданням керівників центральних органів виконавчої влади, військових формувань, передбачених законодавством України, Прем'єр-міністра Автономної Республіки Крим, голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;

громадян інших держав - за поданням Міністра закордонних справ України.

3. Клопотання про нагородження медаллю "Захиснику Вітчизни" може порушуватися Комісією по державних нагородах України при Президентові України.

4. Вручення медалі "Захиснику Вітчизни" здійснюється Президентом України, керівниками центральних і місцевих органів виконавчої влади, військових формувань, закордонних представництв України.

5. Разом з медаллю "Захиснику Вітчизни" нагородженому вручається посвідчення встановленого зразка.

6. Медаль "Захиснику Вітчизни" носять на грудях зліва і розміщують після відзнаки Президента України - медалі "За військову службу Україні".

7. У разі втрати (псування) медалі "Захиснику Вітчизни" чи посвідчення до неї дублікати не видаються, їх може бути видано, як виняток, за умови, що нагороджений не зміг запобігти втраті (псуванню) медалі чи посвідчення.

Дублікати медалі "Захиснику Вітчизни" та посвідчення до неї видаються відповідно до рішення Комісії по державних нагородах України при Президентові України.

8. Нагородження медаллю "Захиснику Вітчизни" може бути проведено посмертно.

9. У разі нагородження особи медаллю "Захиснику Вітчизни" посмертно медаль та посвідчення до неї передаються сім'ї нагородженого. Якщо у нагородженого немає сім'ї, медаль та посвідчення до неї залишається в Адміністрації Президента України.

10. Позбавлення медалі "Захиснику Вітчизни" може бути проведено Президентом України за поданням суду в порядку, встановленому законодавством України, в разі засудження нагородженого за тяжкий злочин.

11. Медаль "Захиснику Вітчизни" та посвідчення до неї, що належали особі, позбавленій медалі, підлягають поверненню до Адміністрації Президента України.

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

 
М. БІЛОБЛОЦЬКИЙ
 

 

ОПИС
відзнаки Президента України - медалі "Захиснику Вітчизни"

Медаль "Захиснику Вітчизни" кругла, діаметром 32 мм, виготовляється з латуні. На лицьовому боці зображено щит, меч і напіввінок з лаврового і дубового листя. На щиті - контури державного кордону України і напис "Україна". У верхній частині медалі по колу напис "Захиснику Вітчизни". Всі зображення рельєфні. Медаль обрамлена бортиком.

На зворотному боці медалі - зображення лаврової гілки.

За допомогою кільця з вушком медаль з'єднується з п'ятикутною колодкою, обтягнутою стрічкою. На зворотному боці колодки - застібка для прикріплення до одягу.

Стрічка медалі "Захиснику Вітчизни" шовкова муарова синього кольору. Посередині стрічки п'ять смужок, три чорні і дві оранжеві. Крайні чорні смужки обрамлені вузькими оранжевими смужками. З країв стрічка обрамлена вузькими жовтими смужками. Ширина стрічки - 24 мм.

Планка медалі "Захиснику Вітчизни" являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту відповідною стрічкою. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 24 мм.

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

 
М. БІЛОБЛОЦЬКИЙ
 

Опрос