Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О мерах по ликвидации последствий стихийного бедствия в Закарпатской области

Президент Украины
Указ Президента от 07.11.1998 № 1223/98
редакция действует с 10.11.1998

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про заходи щодо ліквідації наслідків стихійного лиха у Закарпатській області

(Відповідно до пункту 31 статті 85 Конституції України
Указ Президента України затверджено Постановою Верховної Ради України 
від 10 листопада 1998 року N 242-XIV)

У зв'язку з катастрофічним паводком у Закарпатській області, який призвів до зруйнування великої кількості будівель, внаслідок чого мешканці багатьох населених пунктів напередодні зими залишилися без житла, інших великих матеріальних збитків, значного ускладнення екологічної ситуації та з метою забезпечення безпеки громадян, надання їм ефективної допомоги, якнайшвидшої нормалізації обстановки постановляю:

1. Оголосити територію Закарпатської області зоною надзвичайної екологічної ситуації.

2. Кабінету Міністрів України:

виділити з резервного фонду Кабінету Міністрів України необхідні кошти для проведення заходів, пов'язаних з ліквідацією наслідків стихійного лиха, зокрема для надання матеріальної допомоги потерпілим, відселення їх у безпечні райони, надання житла, придбання теплого одягу, продуктів харчування, медикаментів тощо, встановити жорсткий контроль за цільовим використанням коштів, які виділяються для ліквідації наслідків стихійного лиха;

організувати проведення протипаводкових та санітарно-протиепідемічних заходів, відновлення транспортної мережі, мостів, ліній зв'язку, енергопостачання та інших інженерних споруд і комунікацій;

вирішити в установленому порядку питання щодо відстрочки платежів підприємств, установ, організацій і громадян до державного бюджету у зв'язку з особливими обставинами, що склалися.

3. Кабінету Міністрів України разом з Національним банком України розглянути питання щодо здійснення пільгового кредитування підприємств, установ та організацій Закарпатської області з метою погашення заборгованості з виплати заробітної плати та пенсій.

4. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям надати допомогу Закарпатській області у задоволенні її потреб у будівельних матеріалах, паливі, продуктах харчування, одязі, інших матеріальних ресурсах.

5. Міністерству закордонних справ України звернутися до міжнародних організацій з проханням надати можливу матеріальну та фінансову допомогу для ліквідації наслідків стихійного лиха у Закарпатській області.

6. Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, Державному митному комітету України, Державному комітету у справах охорони державного кордону України, Закарпатській обласній державній адміністрації забезпечити оперативне оформлення і адресну передачу гуманітарної допомоги, яка надходитиме для потерпілих у Закарпатській області.

7. Міністерству внутрішніх справ України, Міністерству України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Командувачу Національної гвардії України забезпечити охорону громадського порядку, суворе додержання законодавства щодо захисту особистих та майнових прав громадян, охорони їх життя і здоров'я, а також охорону та збереження майна підприємств, установ та організацій.

 

 

Президент України

Л. КУЧМА

м. Київ 
7 листопада 1998 року
N 1223/98

 
 

 
 
 

Опрос