Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об ордене Богдана Хмельницкого

Президент Украины
Указ Президента от 30.01.2004 № 112/2004
действует с 30.01.2004

УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про орден Богдана Хмельницького

Відповідно до статей 4 та 7 Закону України "Про державні нагороди України" постановляю:

1. Затвердити Статут ордена Богдана Хмельницького (додається).

2. Затвердити опис ордена Богдана Хмельницького (додається).

3. Кабінету Міністрів України здійснити фінансове і матеріальне забезпечення виготовлення знаків ордена Богдана Хмельницького, орденських книжок та футлярів.

4. Визнати таким, що втратив чинність, Указ Президента України від 3 травня 1995 року N 344 "Про заснування відзнаки Президента України "Орден Богдана Хмельницького".

 

Президент України 

Л. КУЧМА 

м. Київ
30 січня 2004 року
N 112/2004
 

 

 

СТАТУТ
ордена Богдана Хмельницького

1. Орден Богдана Хмельницького встановлено для нагородження громадян України за особливі заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.

2. Орден Богдана Хмельницького має три ступені:

орден Богдана Хмельницького I ступеня,

орден Богдана Хмельницького II ступеня,

орден Богдана Хмельницького III ступеня.

Вищим ступенем ордена є I ступінь.

Нагородження орденом Богдана Хмельницького здійснюється послідовно, починаючи з III ступеня.

3. Орденом Богдана Хмельницького I ступеня нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за визначні особисті заслуги у захисті державного суверенітету, територіальної цілісності, у зміцненні обороноздатності та безпеки України.

4. Орденом Богдана Хмельницького II ступеня нагороджуються:

військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за особисту хоробрість, самовідданість і мужність, виявлені у зміцненні обороноздатності та безпеки України;

учасники бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років з нагоди 60-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

5. Орденом Богдана Хмельницького III ступеня нагороджуються військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, та інші особи за бездоганне виконання військового та службового обов'язку, виявлену при цьому доблесть і честь.

6. Нагородження орденом Богдана Хмельницького провадиться указом Президента України.

7. Нагородження орденом Богдана Хмельницького може бути проведено посмертно.

8. Нагороджений орденом Богдана Хмельницького іменується лицарем ордена Богдана Хмельницького.

9. Представлення до нагородження орденом Богдана Хмельницького та вручення цієї нагороди провадиться відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року N 138.

10. Орден Богдана Хмельницького I ступеня носять на шийній стрічці і за наявності у нагородженого ордена князя Ярослава Мудрого I, II та III ступенів, ордена "За заслуги" I ступеня розміщують нижче них.

Орден Богдана Хмельницького II та III ступенів носять на грудях з правого боку.

11. Особи, нагороджені орденом Богдана Хмельницького, повинні дбайливо ставитися до схоронності знака ордена та орденської книжки. У разі втрати (псування) знака ордена та орденської книжки нагородженому може бути видано їх дублікати, якщо Комісією державних нагород та геральдики при Президентові України буде визнано, що втрата знака ордена та орденської книжки сталася внаслідок стихійного лиха, бойових дій або з інших причин, які не залежать від нагородженого.

12. Після смерті нагородженого орденом Богдана Хмельницького, за наявності спадкоємців, знак ордена та орденська книжка залишаються у сім'ї померлого як пам'ять.

13. За згодою спадкоємців знак ордена Богдана Хмельницького та орденська книжка можуть бути передані на тимчасове або постійне зберігання музеям. Знак ордена Богдана Хмельницького та орденська книжка передаються музеям на підставі рішення Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України за наявності відповідного клопотання музейного закладу.

14. У разі відсутності у померлого нагородженого орденом Богдана Хмельницького спадкоємців знак ордена та орденська книжка мають бути передані на зберігання до Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України.

15. Похорон лицаря ордена Богдана Хмельницького відбувається з військовими почестями.

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

 
В. МЕДВЕДЧУК
 

 

ОПИС
ордена Богдана Хмельницького

Знак ордена Богдана Хмельницького I ступеня виготовляється зі срібла і має форму рівностороннього хреста з розбіжними сторонами, накладеного на два схрещені мечі вістрям угору і багатопроменеву зірку. Хрест покритий темно-червоною емаллю. Посередині знака, в колі жовтого металу, обрамленому вінком із дубового листя, - зображення геральдичної фігури "Абданк" герба гетьмана Богдана Хмельницького. Промені зірки, пружки хреста, мечі, вінок позолочені, геральдична фігура "Абданк" - з жовтої і білої емалі. Всі зображення рельєфні.

Розмір знака між протилежними кінцями хреста - 50 мм.

У верхній стороні хреста є вушко, сполучене з фігурним кільцем, крізь яке протягується стрічка для носіння знака ордена на шиї.

На зворотному боці знака викарбувано порядковий номер ордена.

Знак ордена Богдана Хмельницького II ступеня такий самий, як і знак ордена Богдана Хмельницького I ступеня, але промені зірки і мечі срібні. Розмір знака між протилежними кінцями хреста - 45 мм.

На зворотному боці знака - застібка для прикріплення ордена до одягу.

Знак ордена Богдана Хмельницького III ступеня такий самий, як і знак ордена Богдана Хмельницького II ступеня, але виготовляється із нейзильберу, а зображення геральдичної фігури "Абданк" герба гетьмана Богдана Хмельницького - на колі білого металу.

Стрічка ордена Богдана Хмельницького шовкова муарова темномалинового кольору з поздовжніми смужками:

для I ступеня - з однією жовтою посередині. Ширина стрічки - 45 мм, ширина жовтої смужки - 10 мм;

для II ступеня - з білою посередині, синьою і жовтою - з боків. Ширина стрічки - 24 мм, ширина білої смужки - 4 мм, синьої і жовтої - по 2 мм кожна;

для III ступеня - із жовтою посередині, синьою, жовтою, білою - з боків. Ширина стрічки - 24 мм, ширина жовтої смужки посередині - 4 мм, синьої, жовтої, білої з боків - по 2 мм кожна.

Планка ордена Богдана Хмельницького являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту відповідною стрічкою. Розмір планки: висота - 12 мм, ширина - 24 мм.

 

Глава Адміністрації
Президента України
 

 
В. МЕДВЕДЧУК
 

Опрос