Идет загрузка документа (154 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Примерное положение о Региональном методически-организационном мониторинговом центре

ЛІГА:ЗАКОН
Шаблон от 09.04.2012

Примірне положення
про Регіональний методично-організаційний моніторинговий центр

1. Загальні положення

1.1. Регіональний методично-організаційний моніторинговий центр (далі - Центр) створюється на базі існуючого Регіонального центру підтримки грудного вигодовування шляхом його реорганізації.

1.2. Центр в своїй роботі керується законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативними актами МОЗ України, іншими актами законодавства, статутом закладу охорони здоров'я, в структурі якого він створюється, та цим положенням.

1.3. Керівництво Центром здійснюється завідувачем, який має вищу медичну освіту та відповідну підготовку з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

1.4. Завідувач Центром призначається на посаду та звільняється головним лікарем закладу охорони здоров'я, в структурі якого створено Центр, згідно з чинним законодавством.

1.5. У своїй роботі завідувач безпосередньо підпорядковується головному лікарю закладу охорони здоров'я, в структурі якого створено Центр.

1.6. Завідувачу Центру підпорядковуються:

1.6.1. Співробітники Центру (Примірний штатний розпис центру додається);

1.6.2. Регіональні тренери з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей;

1.6.3. Регіональні спеціалісти з оцінки/переоцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини";

1.6.4. Регіональні спеціалісти з оцінки/переоцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Клініка, дружня до молоді".

1.7. Центр взаємодіє з методично-організаційним моніторинговим центром Національної дитячої спеціалізованої лікарні "ОХМАТДИТ", з іншими Регіональними методично-організаційними моніторинговими центрами.

1.8. Матеріально-технічне забезпечення Центру здійснюється закладом охорони здоров'я, у складі якого створено Центр, в межах затвердженого кошторису.

2. Основні завдання Центру

2.1. Надання організаційно-методичної допомоги фахівцям закладів охорони здоров'я щодо подальшого впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

2.2. Розробка та впровадження регіональних заходів подальшого впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

2.3. Формування та поповнення інформаційно-методичної бази Центру з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

2.4. Участь у розробці та розповсюдженні інформаційно-освітніх матеріалів в засобах масової інформації, мережею Інтернет, надання доступу фахівцям та батькам до інформаційно-методичних матеріалів з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

2.5. Своєчасне формування та поновлення реєстрів:

2.5.1. Закладів охорони здоров'я, сертифікованих відповідно до статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини";

2.5.2. Центрів (відділень, кабінетів, мережі кабінетів) медичної допомоги підліткам та молоді - "Клініка, дружня до молоді";

2.5.3. Національних та регіональних тренерів з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей;

2.5.4. Регіональних спеціалістів з оцінки/переоцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини";

2.5.5 Регіональних спеціалістів з оцінки/переоцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Клініка, дружня до молоді" та інших.

2.6. Розробка плану та проведення навчальних семінарів з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей;

2.7. Участь в дистанційному навчанні спеціалістів закладів охорони здоров'я з Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

2.8. Методичне забезпечення підготовки до оцінки/переоцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини", "Клініка, дружня до молоді".

2.9. Розробка плану проведення оцінки/переоцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня, доброзичлива до дитини", "Клініка, дружня до молоді" за узгодженням з територіальним органом охорони здоров'я та надання вказаної інформації до методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ "ОХМАТДИТ" в термін до 1 лютого щорічно.

2.10. Проведення оцінки закладів охорони здоров'я на відповідність статусу "Лікарня доброзичлива до дитини", участь в проведенні оцінки на відповідність статусу "Клініка, дружня до молоді" та надання звіту про результати оцінки до методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ "ОХМАТДИТ".

2.11. Надання звіту про роботу Центру з питань впровадження Розширеної Ініціативи "Лікарня, доброзичлива до дитини" до територіального органу охорони здоров'я та до методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ "ОХМАТДИТ" щорічно в термін до 20 січня наступного за звітним періодом року за схемою, що додається.

2.12. Надання звіту про роботу Центру з питань впровадження інших програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей, до територіального органу охорони здоров'я та до Методично-організаційного моніторингового центру НДСЛ "ОХМАТДИТ" щорічно в термін до 20 січня.

3. Центр має право

3.1. Одержувати інформацію, аналітичні матеріали, тощо з інших закладів охорони здоров'я регіону, територіальних органів охорони здоров'я стосовно стану впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей, в т. ч. подальшого впровадження Розширеної Ініціативи "Лікарня, доброзичлива до дитини", "дружніх до молоді" медико-соціальних послуг, та інших Програм та проектів відповідно до покладених на нього завдань.

3.2. Залучати спеціалістів науково - дослідних установ, вищих навчальних медичних закладів для виконання завдань, покладених на Центр.

3.3. Надавати у встановленому порядку пропозиції щодо впровадження та розвитку Програм, направлених на охорону здоров'я матерів та дітей.

4. Відповідальність

4.1. Центр несе відповідальність за виконання в повному обсязі завдань та функцій, встановлених цим Положенням, у порядку, визначеному чинним законодавством.

Опрос