Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об отчете об исполнении Государственного бюджета Украины за 1998 год

ВР Украины
Постановление Верховной Рады от 19.10.1999 № 1156-XIV
действует с 09.11.1999

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про звіт про виконання Державного бюджету України за 1998 рік

Заслухавши та обговоривши доповіді Міністра фінансів України та Голови Рахункової палати про виконання Державного бюджету України за 1998 рік, Верховна Рада України відзначає, що Закон України "Про Державний бюджет України на 1998 рік" не виконано як по доходах, так і по видатках.

При прогнозованому зростанні реального внутрішнього валового продукту на 1998 рік на 0,5 відсотка його реальне зниження становило 1,7 відсотка. Номінально внутрішній валовий продукт збільшився на 2,77 відсотка за рахунок інфляції та перевищення прогнозованого зростання курсу іноземних валют до гривні.

При виконанні Державного бюджету України у 1998 році мали місце порушення принципів пропорційності та пріоритетності фінансування видатків бюджету, передбачених Законом України "Про бюджетну систему України" та Законом України "Про Державний бюджет України на 1998 рік".

Із 29 джерел доходів, визначених Законом України "Про Державний бюджет України на 1998 рік", показники надходжень виконані лише по 10 джерелах.

Лише на 40,6 відсотка від затверджених річних призначень становили надходження по статті "відрахування від плати за транзит природного газу через територію України".

Не виконані вимоги чинного законодавства щодо пропорційного скорочення видатків та пріоритетного фінансування захищених статей видатків. На фінансування захищених статей видатків Державного бюджету України у 1998 році спрямовано 12,1 млрд. гривень, або 75,3 відсотка від затвердженого обсягу. Не забезпечено фінансування у повному обсязі поточних видатків на заробітну плату та інші соціальні виплати. Загальна сума недофінансування цих видатків становить 1,7 млрд. гривень. Видатки на медикаменти у закладах охорони здоров'я, що підпорядковуються Міністерству охорони здоров'я України, профінансовані на 19,7 відсотка річних призначень.

Опрос