Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке принятия в гражданство Украинской ССР

ПВС УССР
Указ Президиума Верховного Совета от 04.09.1981 № 2383-X
Утратил силу

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про порядок прийняття до громадянства Української РСР

Указ затверджено
 Законом Української РСР
 від 27 листопада 1981 року N 2815-X

Указ втратив чинність
(згідно із Законом України
 від 26 червня 1992 року N 2504-XII)

Відповідно до Конституції СРСР, Конституції Української РСР і Закону СРСР "Про громадянство СРСР" Президія Верховної Ради Української РСР постановляє:

Стаття 1. Іноземні громадяни і особи без громадянства, які мають постійне місце проживання на території Української РСР, незалежно від їх расової і національної належності, статі, освіти і мови можуть бути за їх клопотаннями прийняті до громадянства Української РСР і тим самим до громадянства СРСР.

Стаття 2. Розгляд питання про прийняття до громадянства Української РСР здійснюється за письмовою заявою заінтересованої особи.

Заяви про прийняття до громадянства Української РСР осіб, які не досягли 18 років, подаються їх законними представниками. При поданні заяви про прийняття до громадянства Української РСР дітей віком від 14 до 18 років необхідна їх згода, висловлена в письмовій формі.

Заяви про прийняття до громадянства Української РСР подаються на ім'я Президії Верховної Ради Української РСР.

Стаття 3. Рішення по заявах про прийняття до громадянства Української РСР приймаються Президією Верховної Ради Української РСР.

Заяви іноземних громадян і осіб без громадянства, що проживають на території Української РСР, відносно громадянства яких раніше відбулися рішення Президії Верховної Кади СРСР, надсилаються на розгляд Президії Верховної Ради СРСР.

Стаття 4. Про прийняття до громадянства Української РСР Президія Верховної Ради Української РСР видає укази, а при відхиленні клопотань про прийняття до громадянства Української РСР приймає постанови.

Громадянство Української РСР набувається в день видання указу Президії Верховної Ради Української РСР, якщо указом не встановлено інше.

Стаття 5. Оформлення клопотань про прийняття до громадянства Української РСР, а також видача документів або внесення в документи змін, що підтверджують набуття громадянства Української РСР, покладаються на органи внутрішніх справ.

Стаття 6. Повторні заяви осіб про прийняття до громадянства Української РСР розглядаються по закінченні одного року після прийняття рішення по попередній заяві.

Стаття 7. Порядок розгляду заяв у питаннях прийняття до громадянства Української РСР, підготовки і оформлення відповідних матеріалів, а також виконання рішень Президії Верховної Ради Української РСР з цих питань визначається Президією Верховної Ради Української РСР.

 

Голова Президії Верховної Ради
Української РСР
 

 
О. ВАТЧЕНКО
 

Секретар Президії Верховної Ради
Української РСР
 

 
Я. КОЛОТУХА
 

м. Київ
4 вересня 1981 р.
N 2383-X
 

  

Опрос