Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в Закон Украинской ССР "О порядке отзыва депутата областного, районного, городского, сельского и поселкового Совета депутатов трудящихся Украинской ССР"

ВС УССР
Закон УССР от 27.06.1979 № 4833-IX

ЗАКОН
УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про порядок відкликання депутата обласної, районної, міської, сільської і селищної Ради депутатів трудящих Української РСР"

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Внести до Закону Української РСР від 20 листопада 1959 року "Про порядок відкликання депутата обласної, районної, міської, сільської і селищної Ради депутатів трудящих Української РСР" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1959 р., N 32, ст. 171) зміни і доповнення, що випливають з Конституції Української РСР, затвердивши нову редакцію зазначеного Закону.

 

Голова Президії Верховної
Ради Української РСР

О. ВАТЧЕНКО

Секретар Президії Верховної
Ради Української РСР

Я. КОЛОТУХА

м. Київ
27 червня 1979 року
N 4833-IX

 

 

ЗАКОН
УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Про порядок відкликання депутата обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів

Виходячи з того, що право відкликання депутата, як одне з основних положень соціалістичного демократизму, встановлене в результаті Великої Жовтневої соціалістичної революції і створення Радянської держави, є виявом повновладдя народу і гарантує справжню відповідальність депутата перед виборцями, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки відповідно до Конституції Української РСР постановляє:

Стаття 1. Депутат обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів за рішенням більшості виборців відповідного виборчого округу може бути в будь-який час відкликаний, якщо він не виправдав довір'я виборців або вчинив дії, не гідні високого звання депутата.

Стаття 2. Право порушення питання про відкликання депутата обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів належить організаціям Комуністичної партії Радянського Союзу, професійних спілок, Всесоюзної Ленінської Комуністичної Спілки Молоді, кооперативним та іншим громадським організаціям в особі їх обласних, районних, міських, районних у містах органів, трудовим колективам, а також зборам військовослужбовців по військових частинах. Право порушення питання про відкликання депутата селищної, сільської Ради народних депутатів належить також загальним зборам громадян по виробничих підрозділах радгоспів, колгоспів, по селах та інших сільських населених пунктах.

Стаття 3. Громадські організації, колективи і збори громадян, які порушують питання про відкликання депутата, повідомляють про це депутата з викладенням мотивів постановки питання про відкликання.

Депутат має право подати громадським організаціям, колективам і зборам громадян, які порушують питання про відкликання, пояснення в усній чи письмовій формі з приводу обставин, що стали підставою для постановки питання про його відкликання.

Стаття 4. Рішення громадських організацій, колективів і зборів громадян, які порушили питання про відкликання депутата, надсилаються до виконавчого комітету відповідної Ради народних депутатів.

Виконавчий комітет Ради народних депутатів розглядає подані матеріали і передає їх у мандатну комісію Ради народних депутатів для підготовки висновку.

Якщо питання про відкликання депутата порушено з додержанням вимог цього Закону, виконавчий комітет відповідної Ради народних депутатів призначає проведення голосування про відкликання депутата.

Стаття 5. Питання про відкликання депутата обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів обговорюється і вирішується на зборах виборців відповідного виборчого округу, які скликаються зазначеними в статті 2 цього Закону громадськими організаціями по підприємствах, установах, колгоспах, військових частинах, а також за місцем проживання виборців.

Рішення в питанні про відкликання депутата приймається відкритим голосуванням.

Стаття 6. Громадським організаціям, трудовим колективам, так само як і кожному громадянину Української РСР після призначення виконавчим комітетом відповідної Ради народних депутатів проведення голосування про відкликання депутата забезпечується згідно з Конституцією Української РСР право безперешкодної агітації за відкликання чи проти відкликання депутата.

Стаття 7. Для нагляду за виконанням цього Закону при проведенні голосування про відкликання депутата і для визначення результатів голосування у відповідному виборчому округу утворюється окружна комісія з представників від організацій Комуністичної партії Радянського Союзу, професійних спілок, Всесоюзної Ленінської Комуністичної Спілки Молоді, кооперативних та інших громадських організацій, від трудових колективів і зборів військовослужбовців по військових частинах у складі голови, заступника голови, секретаря і 4 - 8 членів комісії.

Склад окружної комісії по проведенню голосування про відкликання депутата обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів затверджується виконавчим комітетом відповідної Ради народних депутатів.

Стаття 8. У протоколах зборів виборців зазначається час і місце зборів, кількість виборців, які були присутні на зборах, кількість голосів, поданих за відкликання і проти відкликання депутата.

Протокол зборів виборців підписується всіма членами президії зборів і в триденний строк подається в окружну комісію по проведенню голосування про відкликання депутата.

Стаття 9. На підставі протоколів зборів виборців окружна комісія по проведенню голосування про відкликання депутата провадить підрахунок голосів, поданих по округу за відкликання і проти відкликання депутата, і встановлює результати голосування про відкликання.

Окружна комісія подає протокол про результати голосування про відкликання депутата у виконавчий комітет відповідної Ради народних депутатів.

Стаття 10. Депутат обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів вважається відкликаним, якщо за відкликання голосувала більшість виборців даного виборчого округу.

Стаття 11. Результати голосування про відкликання депутата не пізніш як через п'ять днів після визначення результатів голосування опубліковуються окружною комісією по проведенню голосування про відкликання депутата.

Стаття 12. Розгляд скарг про порушення цього Закону при проведенні голосування про відкликання депутата обласної, районної, міської, районної в місті, селищної і сільської Ради народних депутатів провадиться окружною комісією по проведенню голосування про відкликання депутата.

Розгляд скарг на неправильні дії окружної комісії по проведенню голосування про відкликання депутата провадиться виконавчим комітетом відповідної Ради народних депутатів.

____________

Опрос