Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке введения в действие Конституции (Основного Закона) Украинской Советской Социалистической Республики

ВС УССР
Закон УССР от 20.04.1978 № 3280-IX

ЗАКОН
УКРАЇНСЬКОЇ РАДЯНСЬКОЇ СОЦІАЛІСТИЧНОЇ РЕСПУБЛІКИ

Про порядок введення в дію Конституції (Основного Закону) Української Радянської Соціалістичної Республіки

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Стаття 1. Закони Української РСР, інші акти державних органів Української РСР, прийняті до 20 квітня 1978 року, зберігають свою чинність, оскільки вони не суперечать Конституції Української РСР 1978 року.

Стаття 2. Встановити, що Верховна Рада Української РСР, обрана до прийняття Конституції Української РСР 1978 року, здійснює усі повноваження, що надаються Верховній Раді новою Конституцією Української РСР.

Місцеві органи державної влади, обрані до прийняття Конституції Української РСР 1978 року, здійснюють усі повноваження, що надаються місцевим Радам народних депутатів новою Конституцією Української РСР.

Строки повноважень Рад народних депутатів, встановлені статтею 79 Конституції Української РСР 1978 року, поширюються на Ради, обрані до її прийняття.

Президії Верховної Ради Української РСР визначити час проведення чергових виборів до Верховної Ради Української РСР і місцевих Рад народних депутатів Української РСР.

Стаття 3. Виконавчі і розпорядчі органи Рад народних депутатів, міністерства і відомства, суди та інші державні органи Української РСР, створені відповідно до Конституції Української РСР 1937 року, здійснюють повноваження, надані їм Конституцією Української РСР 1978 року, а також, аж до прийняття законодавчих актів, що випливають з нової Конституції Української РСР, законодавством, виданим до її прийняття.

Стаття 4. Строк повноважень народних засідателів районних (міських) народних судів, встановлений статтею 150 Конституції Української РСР 1978 року, поширюється на народних засідателів, обраних до її прийняття.

Стаття 5. Президії Верховної Ради Української РСР розробити і внести на розгляд Верховної Ради Української РСР проекти законів про вибори до Верховної Ради Української РСР, місцевих Рад народних депутатів Української РСР і проект Регламенту Верховної Ради Української РСР, а також визначити порядок організації роботи по приведенню законодавства Української РСР у відповідність з Конституцією Української РСР 1978 року.

Стаття 6. Раді Міністрів Української РСР розробити і внести на розгляд Верховної Ради Української РСР проект Закону про Раду Міністрів Української РСР.

Стаття 7. Радам народних депутатів, їх виконавчим і розпорядчим органам, міністерствам і відомствам, керівникам інших державних і громадських органів розглянути пропозиції і зауваження громадян, що надійшли у зв'язку з всенародним обговоренням в республіці проекту Конституції Української РСР, у питаннях, зв'язаних з діяльністю цих органів, і здійснити заходи щодо їх реалізації.

 

Голова Президії
Верховної Ради Української РСР

О. ВАТЧЕНКО

Секретар Президії
Верховної Ради Української РСР

Я. КОЛОТУХА

м. Київ
20 квітня 1978 року
N 3280-IX

 

Опрос