Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 54 Закона Украины "О статусе и социальной защите граждан, пострадавших в результате Чернобыльской катастрофы"

ВР Украины
Закон от 17.06.1993 № 3285-XII
действует с 01.06.1993

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"

Закон введено в дію з 1 червня 1993 року
 Постановою Верховної Ради України
 від 17 червня 1993 року N 3294-XII

Верховна Рада України постановляє:

1. Викласти статтю 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 13, ст. 178) в такій редакції:

"Пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу у зоні відчуження в 1986 - 1990 рр. у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством, без обмеження.

Обчислення і призначення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи із заробітку за межами зони відчуження провадяться на загальних підставах відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення". При цьому вони не можуть перевищувати:

по I групі інвалідності - 36 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 29 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 18 мінімальних пенсій за віком.

В усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, відносно яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими:

по I групі інвалідності - 10 мінімальних пенсій за віком;

по II групі інвалідності - 8 мінімальних пенсій за віком;

по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком".

2. Зупинити дію Декрету Кабінету Міністрів України "Про доповнення статті 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

 

 

Президент України

Л. КРАВЧУК

м. Київ
17 червня 1993 року
N 3285-XII

 
 

Опрос