Идет загрузка документа (10 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке введения в действие и применения Закона Украины "О внесении дополнений и изменений в Уголовный кодекс Украины, Уголовно-процессуальный кодекс Украинской ССР и Кодекс Украинской ССР об административных правонарушениях"

ВР Украины
Постановление Верховной Рады от 07.07.1992 № 2548-XII
редакция действует с 31.12.1992

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про порядок введення в дію і застосування Закону України "Про внесення доповнень і змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу Української РСР і Кодексу Української РСР про адміністративні правопорушення"

Із змінами і доповненнями, внесеними
Декретом Кабінету Міністрів України 
від 31 грудня 1992 року N 25-92

1. Ввести в дію Закон України "Про внесення доповнень і змін до Кримінального кодексу України, Кримінально-процесуального кодексу Української РСР і Кодексу Української РСР про адміністративні правопорушення" з моменту його опублікування.

2. Звільнити від відбування покарання осіб, засуджених за статтями 85, 87-1, 87-2, 146, 147-1, частиною першою статті 149, статтями 150, 151, 152, частиною четвертою статті 154, статтями 154-1, 155-4, 156-1, 195, 195-1, 196, 197, 214, 224-1.

Кримінальні справи щодо осіб, яких притягнуто до кримінальної відповідальності за ознаками зазначених статей Кримінального кодексу України, підлягають закриттю відповідно органами дізнання, слідства або судами, в провадженні яких знаходяться такі справи, у тому числі справи, вироки по яких ще не набрали чинності або не звернені до виконання. 

3. Органам прокуратури і внутрішніх справ за наявності підстав, передбачених статтями 6 і 54 Кримінального кодексу України, направити до судів за місцем винесення вироків або за місцем відбування покарання засудженими за статтями 81, 82, 83, 84, 86, 86-1, частинами другою і четвертою статті 149, частинами другими і третіми статей 155-6 і 168, частиною першою статті 215 Кримінального кодексу України, які не відбули покарання, відповідні матеріали для приведення вироків на них у відповідність з цим Законом.

4. Кримінальні справи за ознаками злочинів, зазначених у пункті 3 цієї Постанови, які перебувають у провадженні органів дізнання, попереднього слідства або розглянуті судами і вироки по яких на момент введення в дію Закону ще не набрали чинності, підлягають розгляду відповідно до цього Закону. При перегляді справ слід виходити з того, що розмір вчиненого розкрадання, одержаного хабара та неконтрольованого прибутку при незаконній торговельній діяльності як ознака відповідного складу злочину встановлюється з врахуванням розміру мінімальної заробітної плати, передбаченого законодавством, яке було чинним на момент закінчення або припинення злочинної діяльності.

У такому ж порядку підлягають перегляду справи, вироки по яких набрали чинності, але не звернені до виконання.

5. Вироки щодо осіб, засуджених за статтями, зазначеними у пунктах 2 і 3 цієї Постанови, виконані на момент введення в дію цього Закону, перегляду в порядку, передбаченому пунктами 2, 3 і 4 Постанови, не підлягають.

6. У зв'язку з виключенням з Кримінального кодексу України частини 3 статті 23 і статті 34-1 замінити засудженим, які перебувають у виховно-трудових профілакторіях, невідбуту частину покарання, призначеного за вироками судів за статтею 114 Кримінального кодексу України, виправними роботами із розрахунку один день перебування в профілакторії на три дні виправних робіт, але не більш як на два роки виправних робіт.

7. З метою усунення причин самогоноваріння, створення умов для зменшення дефіциту алкогольних напоїв, більш повного використання для їх виготовлення місцевої сировини та поліпшення їх якості доручити Кабінету Міністрів України:

а) розробити Положення про порядок недержавного ліцензованого вироблення міцних спиртних напоїв, скоротивши термін ліцензування зазначеної діяльності та визначивши санкції за порушення правил використання ліцензій;

(дія підпункту "а" пункту 7 зупинена згідно з
Декретом Кабінету Міністрів України від 31.12.92 р. N 25-92) 

б) розглянути питання щодо встановлення підвищеного розміру оплати (до 10 - 100 мінімальних розмірів заробітної плати) за видачу ліцензії на вироблення міцних спиртних напоїв;

в) вжити необхідних заходів до стимулювання підприємницької діяльності по виготовленню вина, горілчаних, лікерних та коньячних виробів за ліцензіями відповідно до статті 4 Закону України "Про підприємництво" і створення на місцях необхідних умов для виготовлення підприємствами різних форм власності вина та інших спиртних напоїв для громадян з їх сировини.

(дія підпункту "в" пункту 7 зупинена згідно з
Декретом Кабінету Міністрів України від 31.12.92 р. N 25-92) 

 

 

Голова Верховної Ради
 України

 
І. ПЛЮЩ 

м. Київ
7 липня 1992 року
N 2548-XII

 
 

Опрос