Идет загрузка документа (20 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О формировании валютных фондов Украины в 1992 году

ВР Украины
Постановление Верховной Рады от 05.02.1992 № 2101-XII
редакция действует с 12.05.1992

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України 

Про формування валютних фондів України у 1992 році

Із змінами і доповненнями, внесеними згідно з
Постановами Верховної Ради України
 від 12 травня 1992 року N 2330-XII,
від 12 травня 1992 року N 2331-XII

З метою формування валютних фондів України Верховна Рада України постановляє:

1. Установити, що суб'єкти підприємницької діяльності, розташовані в Україні, незалежно від місця реєстрації та форм власності, крім тих, що створені з участю іноземного капіталу, частка якого у статутному фонді становить не менше 30 процентів, сплачують податок на валютну виручку від експорту продукції (робіт, послуг) за всіма видами іноземної валюти:

до Державного валютного фонду України - за ставками згідно з додатком;

до валютних фондів місцевих Рад народних депутатів - за ставкою 5 процентів, який розподіляється відповідно до статті 12 Закону Української РСР "Про зовнішньоекономічну діяльність".

Інші вилучення валютних коштів забороняються.

До суми виручки, що підлягає оподаткуванню, не зараховуються транспортні, страхові та інші накладні витрати в іноземній валюті, а також витрати по придбанню сировини, матеріалів, напівфабрикатів, комплектуючих виробів, технологій, обладнання і запасних частин, придбаних за іноземну валюту і використаних для потреб власного виробництва.

(абзац п'ятий пункту 1 в редакції Постанови
Верховної Ради України від 12.05.92 р. N 2331-XII
)

Оподаткуванню підлягає валютна виручка від експортних операцій незалежно від способу їх здійснення (самостійно або через посередника) і характеру угод, включаючи реалізацію продукції (робіт, послуг) в Україні з оплатою в іноземній валюті.

Взаємовідносини суб'єктів підприємницької діяльності щодо перерозподілу валютних коштів між ними й іншими організаціями, у тому числі з підприємствами-субпостачальниками, будуються на договірних засадах.

2. Установити, що ставка податку на валютну виручку від експорту продукції (робіт, послуг) у межах державного замовлення зменшується на 5 процентних пунктів за умови виконання державного замовлення на експорт у повному обсязі.

Валютна виручка, одержана від експорту продукції (робіт, послуг), виробленої на обладнанні або за технологіями, придбаними за рахунок кредитних ресурсів банків в іноземній валюті (власних або залучених), не оподатковується в частині, що спрямовується на погашення заборгованості за цими кредитами.

Кошти в іноземній валюті, одержувані суб'єктами підприємницької діяльності України як пожертвування на благодійні цілі, зараховуються до їхніх валютних фондів і використовуються виключно на зазначені цілі у повному обсязі.

3. З метою запобігання подвійному оподаткуванню встановити, що доход суб'єкта підприємницької діяльності, який оподатковується згідно з чинним законодавством, зменшується на суму валютних надходжень, з яких сплачено податок на валютну виручку. При цьому виручка в іноземній валюті перераховується у валюту, що діє на території України, за встановленим Національним банком України курсом на дату надходження валютних коштів на рахунок суб'єкта підприємницької діяльності.

Звільнити продукцію (роботи, послуги) власного виробництва, що експортується, від податку на добавлену вартість.

4. Пункт 4 втратив чинність.

 (згідно з Постановою Верховної
 Ради України від 12.05.92 р. N 2330-XII)

5. Дія цієї постанови не поширюється на продаж зерна твердої та м'якої пшениці, кукурудзи, рису, гороху, інших зернобобових культур, насіння соняшнику на умовах, визначених постановами Кабінету Міністрів України від 9 жовтня 1991 року N 248 "Про організацію закупівель зерна в державні ресурси з урожаю 1991 року за валюту" і від 14 жовтня 1991 року N 257 "Про організацію закупівель у державні ресурси насіння соняшнику урожаю 1991 року за валюту".

6. Валютна виручка суб'єктів підприємницької діяльності від експорту продукції (робіт, послуг) підлягає обов'язковому зарахуванню на їхні рахунки в уповноважених банках в Україні, якщо інше не дозволено Національним банком України.

Суб'єкти підприємницької діяльності, які мають кошти в іноземній валюті на рахунках і у вкладах за межами України, відкритих без дозволу Національного банку україни, зобов'язані протягом трьох місяців з дня опублікування цієї постанови перерахувати вказані кошти на свої рахунки в уповноважених банках в Україні.

У разі невиконання цієї вимоги суб'єкти підприємницької діяльності тимчасово позбавляються права на здійснення зовнішньоекономічної діяльності і сплачують штраф в установленому законодавством порядку.

7. Дозволити громадянам України та громадянам інших держав відкривати в уповноважених банках України валютні рахунки без підтвердження джерел одержання валютних коштів.

8. Кабінету Міністрів України:

розробити і довести до відома суб'єктів підприємницької діяльності порядок сплати податку на валютну виручку від експорту продукції (робіт, послуг);

подати до Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів України, що випливають з цієї постанови.

9. Національному банку України з метою впорядкування валютного ринку України в місячний строк провести організаційну роботу по створенню української валютної біржі, запровадити порядок міжбанківських торгів іноземною валютою.

10. Кабінету Міністрів України і Національному банку України встановити єдиний порядок звітності про переміщення валютних коштів і продукції через митний кордон України.

 

 

Голова Верховної Ради
України

 
І. ПЛЮЩ 

м. Київ
5 лютого 1992 року
N 2101-XII

 

 

 

 

 

 

Додаток
до Постанови Верховної Ради України
від 5 лютого 1992 року

СТАВКИ ПОДАТКУ
на виручку в іноземній валюті, який сплачується суб'єктами підприємницької діяльності до Державного валютного фонду України

(у процентах до виручки
в іноземній валюті)

Коди товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (в редакції 1990 року)

Найменування товарів та види послуг

Ставки податку до Державного валютного фонду України

01 - 21
23 - 24
41, 42 (крім 42.02), 43

Живі тварини та продукція тваринництва; продукти рослинного походження; жири і масло тваринного або рослинного походження; продукти їх розщеплення; виготовлені харчові жири; віск тваринного або рослинного походження; продукти харчової промисловості; тютюн та його замінники; шкіряна сировина, шкіра, хутро, хутрова сировина та вироби з неї; шорно-сідельні вироби та упряж; вироби із кишок (за винятком кетгуту).

15

86 - 89

Засоби наземного, повітряного і водного транспорту, їх частини і приладдя.

30

22.07.10000
46, 50 - 67,
71.17
84 - 85
90 - 92
94 - 97

Машини, устаткування і механізми; електротехнічне устаткування, його частини; звукозаписуюча та відтворювальна апаратура; апаратура для запису і відтворювання телевізійного зображення та звуку, їх частини та приладдя; прилади та апарати оптичні; фотографічні, кінематографічні, вимірювальні, контрольні, прецизійні, медичні і хірургічні; годинники; музичні інструменти, їх частини і приладдя; спирт харчовий; різні промислові товари; текстиль та текстильні вироби; взуття, головні убори, парасольки, очеретяні сидіння, хлисти, батоги; оброблене пір'я та вироби з нього; штучні квіти; вироби з волосся людини; вироби мистецтва, предмети колекціонування і антикваріат; меблі; біжутерія; вироби із соломи, альфи та інших матеріалів для плетіння; кошикові вироби та інші плетені вироби.

35

25, 27 (крім 27.05, 27.11, 27.16)
28 - 40
42.02
47 - 49
68 - 70

Продукція хімічної та пов'язаних з нею галузей промисловості; дорожні речі, сумки і подібні товари; паперова маса з деревини або інших волокнистих рослинних матеріалів; паперові та картонні відходи і макулатура; папір, картон та вироби з них; вироби з каміння, гіпсу, цементу, азбесту, слюди та подібних матеріалів; керамічні вироби; скло та вироби з нього; пластмаси та вироби з них; каучук та гумові вироби; мінеральні продукти (крім вугілля, газу, руди, шлаків та золи).

45

22 (крім 22.07.10000, 22.08), 26
44 - 45
72 - 83, 93

Алкогольні (крім горілчаних виробів) та безалкогольні напої; оцет; вугілля, руда, шлаки та зола; деревина та вироби з деревини (крім меблів); деревне вугілля; пробка та вироби з неї; чорні і кольорові метали та вироби з них; зброя і боєприпаси, їх частини та приладдя.

55

22.08
27.05
27.11
17.16
71 (крім 71.17

Горілчані вироби; газ; електроенергія; перли справжні або культивовані, коштовне або напівкоштовне каміння, дорогоцінні метали, неблагородні метали, покриті і плаковані дорогоцінними металами, та вироби з них; монети.

70

 

Послуги в галузі:

 

екології, в інших галузях, включаючи продаж ліцензій; "ноу-хау"

25

залізничного, морського, повітряного, автомобільного та річкового транспорту

25*

проектування і будівництва об'єктів за кордоном; знижка або комісія, отримана за бонусними угодами (контрактами); експедиція вантажів, операції на фондових біржах

35*

зв'язку та інформатики; охорони здоров'я; освіти, науки і культури; спорту; друку; радіо і телебачення

35

іноземного туризму.

45

Реекспорт продукції; операції на товарних біржах.

45*

Послуги по посередницьких операціях.

55*

Виконання координаційних функцій головної організації (лідера) консорціуму при будівництві об'єктів за кордоном; порука за належне виконання тих чи інших фінансових зобов'язань (дель-кредере); страхування, включаючи страхування зовнішньоекономічних ризиків, пов'язаних з виконанням контрактів, включаючи продовження терміну технічних гарантій за поставлені машини, обладнання, прилади.

65*

Додаток продовжений згідно з Постановою Верховної
Ради України від 12 травня 1992 року N 2331-XII

Коди товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності (в редакції 1990 року)

Найменування товарів та види послуг

Ставки податку до Державного валютного фонду України

27.01

Кам'яне вугілля, брикети та аналогічні види твердого палива, одержані із кам'яного вугілля

15

25.23

Цемент

20

84.01

Реактори ядерні, тепловиділяючі елементи, обладнання й пристрої для поділу ізотопів

20

84.07.10100
84.07.10900

Двигуни авіаційні

20

84.56

Верстати для обробки різних матеріалів шляхом видалення частини матеріалу лазерним чи іншим світловим або квантовим випромінюванням, верстати ультразвукові та інші

20

84.57

Центри обробляючі, верстати агрегатні для обробки металу

20

84.58.11100 - 84.58.91900

Верстати з числовим програмним управлінням і без нього та частини до них

20

84.59.10000 - 84.59.31000

 

 

84.59.40100
84.59.51000
84.59.61100 - 84.59.61990

 

 

84.60.11000
84.60.21100
84.60.21900
84.60.31000
84.60.90100, 84.61
84.62.10100, 84.62.21100
84.62.21900, 84.62.31100
84.62.31900, 84.62.41100
84.62.41900, 84.62.91500
84.62.99500, 84.64.20110

 

 

84.69

Машинки друкарські з запам'ятовуючими та відтворюючими пристроями

20

84.71

Машини автоматичні для обробки інформації, блоки, частини та носії інформації до них

20

85.17 - 85.22
85.24.90100
85.25. - 85.31

Апаратура зв'язку, теле-, відео-, аудіокомунікаційна техніка і устаткування та частини до неї

20

85.40 - 85.43

Електронна апаратура, частини та комплектуючі вироби до неї

20

85.44.70000

Кабелі волоконно-оптичні

20

26.01 - 26.17

Руда і концентрати

25

72 - 83

Чорні та кольорові метали, вироби з них

25

87.10

Засоби наземного транспорту спеціального призначення, приладдя до них

55

71.04

Дорогоцінне або напівдорогоцінне каміння штучного походження

25

28.43 - 28.46

Продукти неорганічної хімії (VI. Продукти інші): з'єднання неорганічних та органічних дорогоцінних і рідкоземельних металів, радіоактивних елементів або ізотопів

70

Послуги

Оптово-роздрібна та роздрібна торгівля

25*

Оптова торгівля

25*

Роботи і послуги з використанням давальницької сировини

25*

____________
* Від сум перевищення надходжень над платежами.

____________ 

Опрос