Идет загрузка документа (11 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О тексте Военной присяги

ПВС Украины
Указ Президиума Верховного Совета от 10.10.1991 № 1640-XII
редакция действует с 14.11.1991

УКАЗ
ПРЕЗИДІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про текст Військової присяги

Із змінами і доповненнями, внесеними
Указом Президії Верховної Ради України
 від 14 листопада 1991 року N 1813a-XII
(Указом Президії Верховної Ради України від 14 листопада
1991 року N 1813a-XII цей Указ викладено в новій редакції)

1. Схвалити текст Військової присяги (додається) і внести його на затвердження Верховної Ради України.

2. Затвердити Тимчасове положення про порядок прийняття Військової присяги (додається).

 

Голова Верховної Ради
України
  

 
Л. КРАВЧУК
  

м. Київ
10 жовтня 1991 року
N 1640-XII
  

   

   

   

 

 
 
 

Додаток
до Указу Президії Верховної Ради
України
від 10 жовтня 1991 р. N 1640-XII 
(в редакції Указу Президії
Верховної Ради України
від 14 листопада 1991 р. N 1813a-XII)

ВІЙСЬКОВА ПРИСЯГА

Я, (прізвище, ім'я та по батькові), вступаю на військову службу і урочисто клянусь народу України завжди бути вірним і відданим йому, сумлінно і чесно виконувати військовий обов'язок, накази командирів, неухильно дотримуватись Конституції і законів України, зберігати державну і військову таємницю.

Я клянусь захищати українську державу, непохитно стояти на сторожі її свободи і незалежності.

Я присягаю ніколи не зрадити народу України.

 

 

 

 
 
 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президії Верховної
Ради України
від 10 жовтня 1991 р. N 1640-XII
(в редакції Указу Президії
Верховної Ради України 
від 14 листопада 1991 р. N 1813a-XII)

ТИМЧАСОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
про порядок прийняття Військової присяги

1. Кожен громадянин України, вступаючи на військову службу, особисто приймає Військову присягу на вірність народу України і скріплює її власноручним підписом.

2. Прийняття Військової присяги покладає на військовослужбовців усю повноту відповідальності за виконання свого військового обов'язку.

3. До присяги приводяться усі категорії військовослужбовців після вивчення ними основних положень військового законодавства України, військових статутів щодо їх прав і обов'язків.

4. День прийняття Військової присяги є святковим для військової частини.

5. Час і місце прийняття Військової присяги визначається окремим наказом командира військової частини і оголошується всьому особовому складу.

6. На ритуал прийняття Військової присяги рішенням командира військової частини запрошуються батьки та рідні військовослужбовців, які приймають Військову присягу, а також гості.

7. Для прийняття Військової присяги військовослужбовці прибувають у парадному одязі. У воєнний час форму одягу визначає командир військової частини.

8. У призначений час військова частина при бойовому прапорі, з оркестром шикується у лінію ротних (взводних) колон. Приймаючі присягу знаходяться у перших рядах.

9. Ритуал прийняття Військової присяги відкриває командир військової частини короткою промовою, в якій нагадує значення присяги для сумлінного, самовіданого служіння Україні.

Після промови командир частини дає розпорядження командирам підрозділів приступити до прийняття військовослужбовцями присяги.

Командири підрозділів по черзі викликають військовослужбовців, які обличчям до строю проголошують текст Військової присяги, після чого розписуються у загальному списку у графі напроти свого прізвища. Після закінчення прийняття присяги списки з особистими підписами командири підрозділів урочисто вручають командири військової частини.

Командир частини поздоровляє військовослужбовців з прийняттям присяги, а всю військову частину - з поповненням її особового складу. Після цього оркестр виконує державний гімн України. Після виконання гімну військова частина проходить урочистим маршем.

10. При несприятливих погодних умовах прийняття присяги проводиться у приміщенні.

11. Для військовослужбовців, які не змогли прийняти присягу у призначений день і час, визначається для цього інший день і час.

12. Загальні списки тих, хто прийняв Військову присягу, зберігаються у штабі військової частини пронумерованими, прошнурованими та запечатаними сургучною печаткою в окремій папці.

13. У військовому квитку (особистому посвідченні) військовослужбовця начальник штабу військової частини робить відмітку:

"Військову присягу прийняв (день, місяць, рік)". Після проходження певного часу списки здають в архів.

14. Відповідальність за виконання цього Положення, зберігання загальних списків військовослужбовців, які прийняли присягу, несе командир військової частини.

15. Для офіцерів, які прийняли громадянство України, командир військової частини визначає день і час для прийняття ними Військової присяги.

16. Прийняття Військової присяги у військових училищах та академіях здійснюється відповідно до цього Положення.

17. Прийняття присяги у штабах військових округів (флоту), армій, корпусів, військових установах може проводитись у конференц-залах та актових залах в урочистій обстановці з виконанням оркестром Державного гімну України. Військовослужбовці зазначених військових органів приймають Військову присягу у порядку, передбаченому цим Положенням.

____________

Опрос