Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины в сфере коммунальных услуг

ВР Украины
Закон от 16.07.2015 № 626-VIII
редакция действует с 10.12.2017

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг

Із змінами і доповненнями, внесеними
Законом України
 від 9 листопада 2017 року N 2189-VIII,
 (враховуючи зміни, внесені
Законом України
 від 7 червня 2018 року N 2454-VIII
)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Пункт 1 розділу І втратив чинність з 01.05.2019 р.

2. У статті 20 Закону України "Про теплопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 28, ст. 373; 2010 р., N 49, ст. 571):

1) частини п'яту та шосту викласти в такій редакції:

"Тарифи повинні враховувати собівартість теплової енергії і забезпечувати рентабельність суб'єкта господарювання. Рентабельність визначається органом, уповноваженим встановлювати тарифи.

Встановлення тарифів на теплову енергію нижче розміру економічно обґрунтованих витрат на її виробництво, транспортування та постачання не допускається";

2) доповнити частинами дев'ятою та десятою такого змісту:

"Порядок відшкодування втрат підприємств, що виникають протягом періоду розгляду розрахунків тарифів, встановлення та їх оприлюднення органом, уповноваженим встановлювати тарифи, визначається порядком формування тарифів.

Спори щодо формування та встановлення тарифів на теплову енергію вирішуються в судовому порядку".

3. У Законі України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., N 49, ст. 571 із наступними змінами):

1) у статті 10:

частину третю виключити;

у частині четвертій слова "без відповідного відшкодування" виключити;

2) статтю 14 виключити.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім підпунктів "а" і "в" підпункту 1 пункту 1, підпункту 2 пункту 2 та підпункту 1 пункту 3 розділу I цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2016 року.

2. Кабінету Міністрів України:

1) до 1 липня 2017 року вжити заходів щодо відшкодування в повному обсязі різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізованого водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню та/або підприємствам централізованого питного водопостачання та водовідведення, що надають послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, яка виникла у зв'язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії та послуг з централізованого водопостачання, водовідведення, опалення та постачання гарячої води тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органом місцевого самоврядування, до 1 січня 2016 року;

2) до 1 вересня 2015 року:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

м. Київ
16 липня 2015 року
N 626-VIII

 

Опрос