Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Заявлении Верховной Рады Украины "О трагической гибели людей в результате террористического акта над территорией Украины"

ВР Украины
Постановление Верховной Рады, Заявление от 22.07.2014 № 1596-VII
действует с 22.07.2014

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Заяву Верховної Ради України "Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України"

Верховна Рада України постановляє:

1. Текст Заяви Верховної Ради України "Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України" схвалити (додається).

2. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

 

Голова Верховної Ради
України

О. ТУРЧИНОВ

м. Київ
22 липня 2014 року
N 1596-VII

 

 

ЗАЯВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про трагічну загибель людей внаслідок терористичного акту над територією України

17 липня 2014 року над територією України в районі міста Тореза Донецької області був збитий пасажирський літак Boeing-777 малайзійської авіакомпанії, на борту якого перебувало близько 300 пасажирів. За наявними у компетентних органів України даними цей терористичний акт вчинений бойовиками, які ведуть бойові дії проти України на території Донецької області, з використанням поставленого Російською Федерацією зенітно-ракетного комплексу "БУК", що обслуговувався російськими військовослужбовцями. Внаслідок цього варварського акту загинули всі, хто перебував на борту літака. Він став можливим завдяки підтримці бойовиків з боку чинного керівництва Російської Федерації, забезпечення їх сучасною військовою технікою та зброєю, у тому числі ракетними комплексами для ураження повітряних цілей.

Такі дії та безвідповідальна політика російської влади, що спрямовані проти України, фактично провокують акти міжнародного тероризму, в результаті яких гинуть не лише громадяни України, але й громадяни інших держав.

Незаконне постачання владою Російської Федерації зброї на територію України, направлення російських найманців та військовослужбовців Збройних Сил Російської Федерації для участі в бойових діях проти України є актами військової агресії проти України, що мають всі ознаки міжнародної терористичної діяльності, уособленням якої є такі організації як Аль-Каїда та інші. На цей же шлях стали і так звані самопроголошені організації - ДНР і ЛНР.

Агресія Російської Федерації проти України вже стала загрозою життю і безпеці не лише українських, а й іноземних громадян, і набуває реальної загрози всьому світовому миропорядку.

Верховна Рада України висловлює щирі співчуття родинам та близьким усіх загиблих унаслідок цього терористичного акту.

Засуджуючи агресивну політику російської влади проти України Верховна Рада України звертається до міжнародних та європейських організацій, лідерів країн світу з пропозицією:

вжити усіх необхідних заходів для розслідування обставин трагедії;

встановити та притягти до відповідальності винних у вчиненні терористичного акту;

визнати самопроголошені організації ДНР і ЛНР терористичними;

вжити спільних з Україною заходів, у тому числі у військово-технічній сфері, спрямованих на припинення діяльності терористичних угруповань, що ведуть військові дії проти України та є загрозою миру і стабільності в світі.

____________

Опрос