Идет загрузка документа
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О Рекомендациях парламентских слушаний на тему: "О состоянии соблюдения конституционных гарантий трудовых прав граждан"

ВР Украины
Рекомендация, Постановление Верховной Рады от 15.01.2009 № 892-VI
действует с 15.01.2009

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян"

Верховна Рада України постановляє:

1. Схвалити Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян" (додаються).

2. Кабінету Міністрів України 1 грудня 2009 року проінформувати Верховну Раду України про стан виконання Рекомендацій парламентських слухань на тему: "Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян".

3. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці.

 

Голова Верховної Ради
України
 

 
В. ЛИТВИН
 

м. Київ
15 січня 2009 року
N 892-VI
 

 

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ
парламентських слухань на тему: "Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян"

Учасники парламентських слухань на тему: "Про стан дотримання конституційних гарантій трудових прав громадян", які відбулися 10 грудня 2008 року, зазначили, що Конституція України, проголошуючи Україну соціальною державою, встановлює цілу низку норм щодо соціально-трудових прав громадян, які є нормами прямої дії.

Це право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, право на належні, безпечні та здорові умови праці, право на своєчасне одержання винагороди за працю (стаття 43 Конституції України), також право на відпочинок, яке забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки (стаття 45 Конституції України) тощо.

На виконання і в розвиток норм Конституції України трудові права громадян визначаються Кодексом законів про працю України, законами України, нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Опрос