Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О порядке введения в действие Закона Украинской ССР "О банках и банковской деятельности"

ВС УССР
Постановление Верховной Рады от 20.03.1991 № 873-XII
Утратил силу

ПОСТАНОВА
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНСЬКОЇ РСР

Про порядок введення в дію Закону України
"Про банки і банківську діяльність"

Із змінами і доповненнями, внесеними
Постановою Верховної Ради України
від 21 грудня 1994 року N 317/94-ВР

Постанова втратила чинність
 (згідно із Законом України
 від 7 грудня 2000 року N 2121-III)

(У назві та тексті Постанови слова "Української РСР", "Української Радянської Соціалістичної Республіки", "Українській РСР" замінено відповідно словами "України", "Україні" згідно з Постановою Верховної Ради України від 21 грудня 1994 року N 317/94-ВР)

Верховна Рада України постановляє:

1. Ввести в дію Закон України "Про банки і банківську діяльність" з 1 травня 1991 року.

Встановити, що дія цього Закону поширюється на всі розташовані в Україні банки.

2. Оголосити власністю України Український республіканський банк Держбанку СРСР, Український республіканський банк державного комерційного промислово-будівельного банку "Укрпромбудбанк", Український республіканський банк Ощадного банку СРСР, Український республіканський банк Зовнішекономбанку СРСР з їх мережею, обчислювальними центрами, усіма активами, пасивами, а також Українське республіканське управління інкасації Держбанку СРСР з підпорядкованою йому мережею установ та організацій.

3. Створити на базі Українського республіканського банку Держбанку СРСР Національний банк України.

4. Встановити, що до введення в Україні власної національної грошової одиниці в республіці функціонує загальносоюзна грошова система, а всі взаємовідносини з Держбанком СРСР, центральними банками союзних республік Національний банк України здійснює на основі відповідних міжбанківських угод.

5. Національному банку України до 1 травня 1991 року розробити проект Статуту Національного банку, визначити структуру і чисельність центрального апарату, підпорядкованої мережі установ і подати на затвердження Президії Верховної Ради України.

6. Доручити Раді Міністрів України і Національному банку України до 15 квітня 1991 року внести у Верховну Раду України пропозиції щодо розміру та джерел формування статутного фонду Національного банку України.

7. Національному банку України до 1 листопада 1991 року:

- встановити порядок видачі ліцензій на здійснення операцій в іноземній валюті в Україні та за кордоном і переглянути всі видані ліцензії на здійснення цих операцій;

- провести перереєстрацію усіх розташованих на території республіки банків, їх філіалів та інших кредитних установ.

Банки, їх філіали та інші кредитні установи, які не пройшли до 1 листопада 1991 року перереєстрації у Національному банку України, вважаються не діючими.

8. Встановити плату за реєстрацію комерційних банків, змін (доповнень) до установчих документів комерційних банків у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів заробітної плати, а за видачу ліцензій на здійснення операцій в іноземній валюті - п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів заробітної плати.

(пункт 8 в редакції Постанови Верховної
 Ради України від 21.12.94 р. N 317/94-ВР) 

 

 

Голова Верховної Ради
України

 
Л. КРАВЧУК 

м. Київ
 20 березня 1991 pоку
N 873-XII

 
 

Опрос