Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О предварительном отчете Временной следственной комиссии Верховной Рады Украины по вопросам проверки деятельности Национального банка Украины в период финансового кризиса

ВР Украины
Постановление Верховной Рады от 26.12.2008 № 831-VI
действует с 16.01.2009

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи

Заслухавши та обговоривши попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи, Верховна Рада України постановляє:

1. Попередній звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань перевірки діяльності Національного банку України в період фінансової кризи (далі - Тимчасова слідча комісія) взяти до відома.

2. Визнати роботу Національного банку України в період фінансової кризи такою, що не забезпечила основної функції Національного банку України - стабільності грошової одиниці України, що створило загрозу національній економічній безпеці та суверенітету України.

3. Визнати процедури рефінансування, які здійснювалися Національним банком України протягом жовтня - грудня 2008 року та організацію ним валютного ринку такими, що за попереднім висновком Тимчасової слідчої комісії є непрозорими, упередженими на користь окремих фінансових структур, мають ознаки корупції і призвели до масштабної і різкої девальвації національної валюти та інфляції.

4. Висловити недовіру Голові Національного банку України та Правлінню Національного банку України.

5. Звернутися до Президента України з вимогою невідкладно внести подання про звільнення Стельмаха В. С. з посади Голови Національного банку України, а також внести на розгляд Верховної Ради України кандидатуру на посаду Голови Національного банку України.

6. Доручити Рахунковій палаті перевірити обґрунтованість і забезпеченість наданих Національним банком України протягом жовтня - грудня 2008 року обсягів рефінансування.

7. Направити матеріали Тимчасової слідчої комісії до Генеральної прокуратури України для їх вивчення та відповідного реагування.

8. Опублікувати попередній звіт Тимчасової слідчої комісії у газеті "Голос України".

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України
 

 
В. ЛИТВИН
 

м. Київ
26 грудня 2008 року
N 831-VI
 

  

Опрос