Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Красной книге Украины" по улучшению охраны редких видов животных и растений

ВР Украины
Закон от 25.12.2008 № 805-VI
действует с 14.01.2009

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про Червону книгу України" щодо покращення охорони рідкісних видів тварин та рослин

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про Червону книгу України" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 30, ст. 201) такі зміни:

1. Статті 1, 9 і 18 після слів "Про природно-заповідний фонд України" доповнити словами "Про захист тварин від жорстокого поводження".

2. У частині першій статті 8 слова "спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів" замінити словами "центральні органи виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища".

3. Абзац другий частини другої статті 11 викласти в такій редакції:

"установлення особливого правового режиму охорони рідкісних і таких, що перебувають під загрозою зникнення, видів тваринного і рослинного світу, заборони або обмеження їх використання (добування та збирання) в господарських та військових цілях".

4. Частину четверту статті 15 викласти в такій редакції:

"До складу Національної комісії з питань Червоної книги України включаються провідні вчені Національної академії наук України, інших наукових установ, фахівці центральних органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища, з питань лісового і мисливського господарства та полювання, з питань рибного господарства, інших органів виконавчої влади відповідно до їх повноважень і громадських організацій, статутами яких передбачена діяльність в охороні видів тваринного та/або рослинного світу".

5. Статтю 19 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:

"Спеціальне використання (добування, збирання) об'єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється".

У зв'язку з цим частину другу вважати частиною третьою.

6. У тексті Закону:

слова "спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань екології та природних ресурсів" в усіх відмінках замінити словами "центральний орган виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища" у відповідному відмінку;

слова "державні органи" в усіх відмінках замінити словами "органи державної влади" у відповідному відмінку.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення нормативно-правових актів центральних та місцевих органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

 

Президент України 

В. ЮЩЕНКО 

м. Київ
25 грудня 2008 року
N 805-VI
 

  

Опрос